Jak přenést fotografie do dřeva - skvělý suvenýr a dekorace

Decoupage je velmi pěkný nápad, díky kterému můžeme přenášet fotografie do dřeva :) Budou vypadat skvěle a budou krásnou ozdobou pro domov. Nejprve je třeba vyfotografovat a udělat z nich fotokopii. Nejlépe černá a bílá - bude to pěkný efekt :) Ale mohou být také barevné, záleží jen na vás.

K implementaci této myšlenky budete potřebovat:

  • desky různých velikostí, aby se vešly na fotografii
  • bílá akrylová barva, pokud chcete malovat desky
  • transfer gel - speciální přípravek pro lepení fotografií (můžete použít lepidlo, např. knot, ale efekt bude lepší). Gel stojí kolem 20 PLN.
  • pokud chcete fotografii později chránit, lakujte

Musíte si pamatovat, že obrázky byly vytištěny na laserové tiskárně. Na obyčejný inkoustový nápad nebude fungovat. Takže pokud jej nemáte, jděte do kopírky a ti jej vytisknou :)

Vezměte desky a v případě potřeby je natřete akrylovou barvou. Pokud máte pěknou rustikální desku, která má sama o sobě charakter, nestojí to za to :) :) Bude lepší vypadat v přirozené barvě.

Fotografie je rozmazaná přenosem gelu pomocí měkkého kartáče. Množství gelu musí být dost velké, aby mělo dobré odskočení :) Samozřejmě, že mastnota na straně tisku.

Nyní nalepíme fotografii na tabuli a setřeme např. Houbou, abychom se zbavili vzduchu pod kartou.

Po hodině si vezmeme misku a houbu. Jemně namočte houbu a otřete naši desku, aby z ní setřete veškerý papír - ale neděláme to příliš tvrdě.

Aby efekt zůstal a fotka se nakonec nestane, můžete ji malovat transparentním lakem, ale není to nutné :)

Video instrukci můžete vidět ve videu níže :)

Zanechte Svůj Komentář