Tvarohový koláč s kakaem a kávou se rozpadá

Ingredience pro plechové koláče o průměru 26 cm:
Křehké pečivo:
150 g pšeničné mouky
špetku soli
80 g studeného másla
1 polévková lžíce kakaového prášku
1 vejce
40 g cukru

hmotnost:
500 g libového smetanového sýra (20% tuku - dal jsem kvark)
4 vejce
160 g cukru
2 op. vanilkový cukr (dal jsem cukr se skutečnou vanilkou)
3 polévkové lžíce bramborové mouky
250 g sýr mascarpone

rozpadat:
125 g pšeničné mouky
1 polévková lžíce kakaového prášku
1 čajová lžička instantní kávy (prášek)
100 g cukru
100 g másla

případně práškový cukr k posypání tvarohového koláče

Připravte křehké pečivo: smíchejte se solí, posypte deskou, uprostřed vytvořte dutinu. Máslo nakrájejte na malé kousky a do mouky přidejte kakao, vejce, cukr a 3 až 3 polévkové lžíce studené vody *. Rychle uhněte hladké těsto, tvarujte do koulí, zabalte ho do přilnavé fólie a naložte na 30 minut. do lednice.

Zakryjte spodní část plechovky s proužky pekařským papírem, strany rozetřete máslem. Ochlazené těsto rozvařte na kruh větší než je průměr plechovky a rozložte plechovku, která tvoří vysokou hranu (do asi 2/3 výšky plechovky). **

Zahřejte troubu na 180 ° C. Smíchejte sýr s vejci, cukrem a vanilkovým cukrem na krémovou hmotu. Přidejte bramborovou značku, promíchejte. Přeneste mascarpone do druhé mísy, lehce rozšlehejte rozšleháme, přidejte do sýrové hmoty, promíchejte. Položte hmotu na připravený povrch, vyrovnejte povrch.

Připravte si drobeninu: smíchejte s kakaem, kávou a cukrem. Přidejte máslo, nakrájejte na malé kousky, rychle hněte rozpadat mezi prsty. Položte ji rovnoměrně na mši.

Vložte plechovku do předehřáté trouby a pečte 45-50 minut. Cool na kuchyňské mřížce. Dejte na noc ledničku. Před podáváním můžete sýrový koláč posypat moučkovým cukrem.

Zanechte Svůj Komentář