Index sytosti nebo co jíst při hubnutí, aby se odstranil hlad

Snacking je výsledkem hladu mezi jídly. Další, neplánovaná a nepravidelná jídla často vedou k obezitě. Při plánování vaší stravy využijte indexu sativity, který vám umožní odstranit pocit chuti k jídlu v nežádoucích časech.

Ve zbytku článku vám představím, co je index saturace a jak jej používat. Také uvedu příklady nízkokalorických jídel, ale po dlouhou dobu uspokojující chuť k jídlu.

Susanna Hold z University of Sydney vytvořil Index sytosti (SI), tj. indikátor ukazující, jak dlouho dané jídlo uspokojuje hlad. Vyvinula ho na základě zajímavého experimentu. Dr. dal každému z respondentů jeden z třiceti osmi nejpoužívanějších produktů v kuchyni. Části byly vybrány, aby poskytovaly přesněji 240 kalorií. Lidé účastnící se experimentu, každých 15 minut po jídle, hodnotili svou míru nasycení. Pokud chcete znát výsledky studie, přečtěte si dále.

Reference je část bílého chleba (100%), respektive část jiného produktu se stejným obsahem kalorií a hlad uspokojující hlad je dvakrát tak dlouhý (200%). Pokud jste zvědaví, který produkt má být ve vaší stravě zahrnut, vyberte ten, který déle uspokojí váš hlad.

pečený

Croissanty 47% dorty 65% ​​koblihy 68% dorty 120% sušenky 127%

Občerstvení a sladkosti

Mars Bars 70% Arašídy 84% Jogurt 88% Čipy 91% Zmrzlina 91% Želé fazole 118% Popcorn 154%

Snídaňové cereálie s mlékem

Müsli 100% kukuřičné vločky 118% ovesné vločky 209%

Výrobky s vysokým obsahem uhlohydrátů

Bílý chléb 100% hranolky 116% bílé těstoviny 119% tmavá rýže 132% bílá rýže 138% chléb s obilím 154% celozrnný chléb 157% tmavé těstoviny 188% brambory (vařené) 323%

Produkty s vysokým obsahem bílkovin

Čočka 133% Sýr 148% Vejce 150% Fazole 168% Hovězí 178% Ryby 225%

ovoce

Banány 118% hrozny 162% jablka 197% pomeranče 202% (data z webu //www.mendosa.com)

Co ovlivňuje to, jak jídlo uspokojí chuť k jídlu? Výrobky obsahující samy o sobě se vyznačují vysokým indexem sytostivelké množství vody, Úroveň SI také závisí nazpůsob přípravynapříklad jídlo, vařené brambory mají 323% a hranolky 116%. takéobsah vlákniny má do určité míry dopad na indikátor, například kaše bohatá na něj, která získala 209%.

Při plánování redukční stravy se pokuste, aby alespoň jeden z produktů plnění byl součástí každé misky. To vám pomůže eliminovat snacking.

Níže je uveden příklad několika jednoduchých, plnění jídel (porce by měly být vybírány podle vaší kalorické poptávky)

snídaně

ovesné vločky s mlékem, jablko, pomerančová míchaná vejce s pažitkou, plátek celozrnného chleba, rajče

Druhá snídaně

celozrnný chléb se svíčkovou, rajčaty, ředkvičkami, pažitkou, hrst vlašských ořechů jogurt s přidáním ořechů, otrub a celých zrn, ovoce

večeře

vařené brambory, ryby, dušená zelenina, salát v oleji s olivovými nudlemi, rajčatová omáčka, kousky kuřecího masa

čaj(vyhýbáme se jednoduchým uhlohydrátům)

tvaroh s pažitkou, plátek celozrnného chleba se zeleninou

večeře(vyhýbáme se jednoduchým uhlohydrátům)

Zanechte Svůj Komentář