Používáte mokré ubrousky k čištění brýlí? Stop!

Používáte mokré ubrousky k čištění brýlí? Dosud jsem to udělal, dokud jsem nešel vyměnit brýle optika. Tyto ubrousky jsou namočeny v alkoholu a obsahují celulózu. Díky jejich dlouhodobé aplikaci je antireflexní povlak zničen a někdy může vypadnout v celých vrstvách.

Jak čistit antireflexní brýle?

Pokud tedy tyto utěrky používáte, zastavte je a nahraďte je speciálními čisticími tekutinami a utěrkou z mikrovláken. V optických salónech dostanete takové tekutiny, mimo jiné usnadňující odpařování, antibakteriální nebo antireflexní povlaky.

Alternativní metody

Pokud nechcete utrácet peníze za čištění tekutin, můžete je pod tekoucí vlažnou vodou umýt přírodními prostředky s pH. Může to být běžné mýdlo na ruce.

Co nikdy nedělat

Kromě toho, že nepoužíváte alkoholové utěrky, které poškozují antireflexní vrstvu, je také důležité si pamatovat, že byste si měli brýle před otíráním vždy umýt pod tekoucí vodou.

Jinak, když je otřete suchým hadříkem, vtíráme do čočky vše, co je na něm, např. Prach, který může poškrábat povlak čočky.

Musíme si uvědomit, že čočka je nepříznivě ovlivněna všemi chemikáliemi, dokonce i lakováním na vlasy, které stříkáme bez odstranění brýlí.

Všechny ubrousky jako papír obsahují celulózu, která jednoduše kreslí čočky. Pokud si umyjete brýle, nezapomeňte také na chrámy s prsty na nohou, kde se hromadí mnoho bakterií.

Zanechte Svůj Komentář