Proč jíst celer? Skvělé vlastnosti.

Celer je zelenina s velmi specifickou chutí a strukturou. Ne každému se to bude líbit, ale pokud se vám bude líbit a začít jíst pravidelně, získáte hodně. Je to především součást mnoha hubnutí stravy kvůli své skvělé vlastnosti pro naše zdraví.

Usnadňuje hubnutí a snižuje hladinu špatného cholesterolu

Začněte jíst celer, pokud chcete zhubnout a postarat se o cholesterol. Díky tomu budete také pečovat o své zdraví a předcházet srdečním onemocněním - dokonce i srdečnímu infarktu. Můžete jej přidat do salátu nebo z něj udělat lahodný koktejl. Nelíbí se mi chuť celeru, proto jsem ji přidal do koktejlů - v nich je to mnohem méně patrné. Kromě toho je celer bohatým zdrojem vlákniny, díky kterému čistíme střeva, zlepšujeme jejich práci a udržujeme sytost déle.

Celer koktejlový recept

 • 1 stonek celeru
 • 2 kiwi
 • půl sklenice minerální vody
 • 1 jablko

Vše mícháme a jednoduše pijeme. Můžete také přijít se svými chuťovými kompozicemi, není to opravdu obtížné. Smíchejte, co aktuálně cítíte :)

Poskytuje mnoho cenných vitamínů a minerálů

Celer je zdrojem mnoha minerálů a vitamínů, které jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla. Najdeme v něm:

 1. Vitamin A.
 2. B vitaminy
 3. Vitamin E
 4. Vitamin C.
 5. Kyselina listová
 6. vápník
 7. zinek
 8. sodík
 9. draslík
 10. železo
 11. fosfor
 12. křemík
 13. magnézium

Celer a antioxidanty

Je to velmi účinné opatření v boji proti volným radikálům. Funguje jako ochranná bariéra chránící naše tělo před přírodními riziky. Chrání také naše srdce a může dokonce předcházet rakovině a podporovat jejich léčbu.

Kromě toho je celer diuretikem, takže urychluje proces odstraňování toxinů a vody z těla. To vám umožní bojovat proti celulitidě, hubnout lépe a postarat se o naši imunitu. Má také protizánětlivé vlastnosti, takže je účinný při ad hoc léčbě některých nemocí i při prevenci. Doporučuje se také lidem, kteří mají zažívací potíže.

Zanechte Svůj Komentář