Pokud máte smartphone, musíte znát těchto 5 skvělých triků!

Pokud máte smartphone, máme pro vás pět skvělých triků, které jste určitě nevěděli :) Vaše zařízení obsahuje mnoho zajímavých aplikací, které každý den nepoužíváme. Stojí však za to je znát a být schopen je používat v různých situacích.

1. Nabijte telefon pomocí televizoru

foto: lifehacker.com

Pokud jste na dovolené nebo někde jinde, ale zapomněli jste na nabíječku, stačí si půjčit jakýkoli kabel USB, který odpovídá vašemu telefonu, a poté jej připojit do zásuvky USB na televizoru. Můžete si také koupit kabel na trhu za pár zlotých namísto nabíječky, kterou nepotřebujete, protože ji již máte doma, ten, který jste nechali :) Trik je velmi jednoduchý!

2. Ovládejte svůj počítač odkudkoli

Věděli jste, že potřebujete pouze jednu jednoduchou aplikaci nainstalovanou v počítači a telefonu, abyste ji mohli ovládat odkudkoli na Zemi přes internet? Díky tomu máte přístup k domácímu počítači, např. V práci, nebo můžete pomoci rodičům, kteří s počítačem nejsou moc dobří. Jen pro ně udělejte vše a uvidíte, co se děje na jejich obrazovce. Překlady jako „Kliknul jsem na takovou ikonu a nevím, co teď, protože mám takovou věc“ opravdu nepomohou :)

foto: Zaxper

Aplikace TeamViewer ke stažení

3. Stanová lampa

Každý smartphone má LED diodu, kterou můžete osvětlit. Ale jeho použití ve stanu není příliš pohodlné. Poskytuje soustředěné světlo a když chceme něco osvětlit, záříme v očích někoho. Stačí však na ni nalít láhev vody, která rozptyluje světlo a vytváří tak skvělou kempinkovou lampu :)

foto: Zaxper

4. Z telefonu vytvořte mikroskop

Pokud se chcete na něco dobře podívat, např. Něco se zaseklo v kůži a nevidíte to pouhým okem, stačí udělat mikroskop pomocí telefonu :)

foto: Kočka a Andrew

K tomu budete potřebovat laserový ukazovátko, pásku a sponky do vlasů. Nasadíme vše na objektiv fotoaparátu a zapneme ho :) Na obrazovce se okamžitě zobrazí efekt zoomu. Můžete dokonce vidět pixely pouhým okem na obrazovce jiného telefonu :)

foto: Kočka a Andrew

5. Vytvořte fotoaparát z telefonu a sledujte děti

Stačí stáhnout aplikaci IP Webcam a můžete začít sledovat hlídání dětí nebo děti, které necháte doma :) Připojte telefon k nabíječce, připojte se k síti Wi-Fi a zapněte aplikaci. Nyní na obrazovce počítače nebo jiného telefonu můžete během práce vidět, co se děje doma.

foto: Kočka a Andrew

Zanechte Svůj Komentář