Jak pěstovat mandarinky doma? Krok za krokem!

Díky této metodě budete moci přestat kupovat mandarinky. Pěstování mandarinky doma není tak obtížné. Zjistíte, jak to udělat dnes.

Co budeme potřebovat?

  • květináč
  • drenážní kameny
  • rašelina
  • písek
  • semena mandarinky

Jak pěstovat mandarinky doma?

Nejprve musíme smíchat rašelinu a písek ve stejných poměrech a naplnit hrnec. Na dně hrnce však nejprve umístíme kameny jako drenáž, která vypouští přebytečnou vodu do dna hrnce, odkud ji můžeme nalít.

Semena zatlačíme do země, ale ne příliš hluboko, a pak necháme hrnec na místě, které je po většinu času slunečné. Nezapomeňte na vodu, půda by měla být vždy vlhká, ale ne mokrá.

Jakmile rostlina vyklíčí, měli byste ji jednou ročně znovu zasadit do větší nádoby. Po několika letech rostlina přestane růst tak intenzivně a budete ji muset vysadit mnohem méně často. nejlepší je to udělat na začátku jara. Také po prvním roce chovu začněte používat citrusové hnojivo. Nezapomeňte také snížit nemocné větve.

Jak získat semena mandarinky?

Kupte si nějaké ovoce a počkejte, až velmi zrají. Pouze z takových mandarinek mají semena šanci klíčit a dát vám strom, ze kterého si můžete vybrat své mandarinky. Nezapomeňte odstranit kameny z mandarinek, pouze když je vše ostatní připravené. Nemůžete je uložit, protože ztratí svou klíčivost.

Pokud se chcete ujistit, že celý proces uspěje, můžete si také koupit hotová semena, která jsou vybrána z nejlepších plodů a uložena správným způsobem, aby mohla klíčit.

Podmínky pro vyklíčení mandarinkových semen

Je velmi důležité udržovat správné podmínky pro semena. Půda by měla být vždy vlhká (zalévání každé 3 až 4 dny) a teplota půdy by neměla být pod 25 stupňů. Proto by měl hrnec stát na teplém místě, nejlépe zahřátém. Získejte digitální teploměr se senzorem, který lze vložit do půdy. Nejsou příliš drahé. Vlhkost stromu můžete jednoduše udržet zaléváním.

Tipy

Citrus se nesmí pěstovat v kuchyni, kde vaříte na plyn, protože výpary jsou pro ně toxické a rostlina rychle dokončí. Pokud se však o rostlinu postaráte a vydržíte, budete si moci vychutnat své přirozené mandarinky.

Je třeba si uvědomit, že citrusové stromy odcházejí do důchodu od října do dubna. Potom je přesuneme do místnosti, kde teplota osciluje kolem 15 stupňů. Poté snižujeme intenzitu zalévání a hnojení.

Kdy se na stromě objeví první mandarinky?

Toto je bohužel mínus výsadba citrusových kamenů. Na první ovoce můžete čekat až několik let. Proto, pokud si chceme ovoce užít rychleji, můžeme si koupit připravené sazenice, které jsou již několik let staré. Pěstování stromu však přináší spoustu radosti a je to zajímavá dekorace. Zkusme to zejména s dětmi, aby se něco dozvěděli o rostlinách.

Video: Jak pěstovat mátu (Duben 2020).

Zanechte Svůj Komentář