Používáte nosní kapky? Měli byste přestat!

Nosní kapky jsou velmi pohodlné. Nastříkáme nos nebo vstříkneme látku dovnitř a po chvíli si můžeme užít možnosti opětovného dýchání. Jejich použití však není tak prospěšné, jak by se nám mohlo zdát.

Viz také: Domácí přirozený způsob pro rýmu

Začněte kontrolou složení kapek, které máte. Pokud je v nich xylometazolin, poté, co použijete tyto kapky déle než několik dní, můžete mít problém s vyvoláním stavu nádech vyvolaný léky, O co jde? Je to jako efekt yo-yo při hubnutí. Když odejdete kapky, rýma se vrací dvakrát tak silně a léčba se stává mnohem obtížnější. Opětovné vložení nosu čisticím prostředkem je bohužel málo užitečné a to vede pouze k závislosti a začarovanému kruhu, do kterého se dostáváme. To může v dlouhodobém horizontu vést k nevratnému poškození nosní sliznice.

Proto, pokud si koupíte nosní kapky, nezapomeňte je nepoužívat příliš často, pouze jako poslední možnost. Nepoužívejte je déle než několik dní. Za tímto účelem můžete začít s výtokem z nosu přirozeným způsobem. Najdete zde několik užitečných tipů pro domov pro rýmu.

Viz také: Citron v medu - domovská cesta pro rýmu

Zanechte Svůj Komentář