Nahraďte cukr jedním z těchto produktů a začnete zhubnout!

Pokud chcete úspěšně začít zhubnout, je to jeden velmi důležitý krok, který vám umožní získat výsledky velmi rychle. Vzdává se cukru ve vaší stravě. Nejde jen o sladění čaje, ale také o hotové výrobky, které jej obsahují. Pokud se však nechcete vzdát sladké chuti vaší kávy nebo těsta, které pečete, začněte místo cukru používat jiné sladidla.

Stevia

Toto je jedno z nejpopulárnějších sladidel, které je náhradou cukru. Musíte si pamatovat, že používáte méně než cukr, protože je 300krát sladší než to! Stevia pro sladění je pravděpodobně nejlepší koupit v krystalech nebo v prášku. Stojí 200 PLN asi 20 PLN, ale musíte si uvědomit, že je mnohem sladší než cukr a my jej používáme mnohem méně.

Erythritol

Chuť připomíná třtinový cukr a stejně jako stevie není absorbována tělem, a proto nezpůsobuje přírůstek na váze. Můžeme to koupit stejně jako běžný cukr ve formě krystalů. Je mnohem lepší než Stevia, že nemusíme přecházet na nová množství, protože se používá prakticky ve stejných proporcích jako běžný bílý cukr.

Tagaztoza

Je to cukr přírodního původu, který se získává z laktózy. Chutná přesně jako běžný bílý cukr s tím rozdílem, že má 1,5 kg na 1 g produktu. To je třikrát méně než běžný cukr. Některá sladidla během pečení špatně fungují, ale tagaztóza se k ní ideálně hodí a reaguje stejně jako běžný cukr, takže pro pečení doporučujeme dostat tagaztosu, například pro sladění nápojů se stevií.

Med

Dobrou náhražkou cukru může být nám všem známo zlato. Je to přírodní, zpracované včely a má vysoké vlastnosti pro zdraví. Je pravda, že při pohledu na kalorie si nevšimneme velkého rozdílu, protože u 100 g produktu je to 405 až 324 kcal ve prospěch medu. Rozdíl však spočívá v detailu. Med je již zpracováván včely, proto se cukry, které obsahuje, přímo absorbují do krve a přeměňují se na energii ve formě glykogenu, a proto nezpůsobují přírůstek hmotnosti.

Zanechte Svůj Komentář