Spolehlivé kuchyňské tipy, které vám usnadní život

Pokud chceme změkčit ostrou chuť cibule nebo póreku, můžeme je osolit na sítu a nechat 30 minut. a potom nalijte teplou vodu. Nasekanou zeleninu můžete nalít vroucí vodou, která z ní také učiní měkčí.

Pažitka a jarní cibule se nejlépe nakrájí nůžkami přímo na misku. Budeme udržovat jejich tvar a cenné vitamíny obsažené v šťávě.

Pokud kupujete zmrazená jídla, měli byste věnovat zvýšenou pozornost tomu, zda jsou shluky a shluky. Pokud ano, byly s největší pravděpodobností špatně zmrazené nebo rozmrazené a znovu zmrazené. Obsah vaku by se měl při pohybu lehce rozlit.

Chcete-li, aby kukuřice na klasu lépe chutnala, nalijte trochu vody do vody, ve které vaří, a nalijte několik lžiček mléka.

Ryby lze rychle zmrazit ponořením do nádoby s mlékem nebo perlivou vodou. Před přípravou by měl být dobře vypuštěn na papírový ručník.

Aby se mleté ​​kotlety nenarazily, měla by se před mletím přidat do hmoty lžíce vařené vody.

Aby uzený losos zůstal čerstvý déle po otevření balení, měl by být vložen do nádoby (můžete přidat čerstvý kopr), nalijte tenkou vrstvu olivového oleje a pevně jej utěsnit, takový losos lze skladovat po dobu jednoho týdne.

Spálené mléko uložíme opětovným vařením špetkou soli.

Proteinová pěna se bez problémů šlehá přidáním špetky soli.

Abychom vejce rychleji porazili, přidáme k nim trochu převařené vody.

Pokud chcete zkontrolovat, zda je těsto zapečené, nalepte jehle do špízu, pokud se těsto nelepí, je pečení připraveno.

Pokud pečete něco v hliníkové fólii, zabalte produkt matnou stranou dovnitř, pokud chcete udržet teplo vařené misky, zabalte ji lesklou stranou dovnitř.

Před přidáním přísad do špízů by tyčinky měly být namočeny do vody, aby se během grilování nespálily.

Oloupané a nepoužité stroužky česneku, můžeme nalít olej a dát na tmavém místě. Zůstanou déle svěží a na smažení budeme mít lahodný aromatický olej.

Zanechte Svůj Komentář