Švédská strava nebo jak se účinně zbavit kilo

Švédská strava byla v poslední době módním způsobem, jak zhubnout. Předpoklady se líbí mnoha lidem, protože při této stravě jíme podle přání a zhubneme. Není třeba cvičení a forma je velmi jednoduchá a snadno proveditelná pro každého.

Tuto dietu vytvořili švédští dietologové, odtud název. Spočívá hlavně ve zvýšení metabolismu a snížení pocitu chuti k jídlu, což má přinést požadovaný úbytek hmotnosti.

Výhody švédské stravy

Švédská strava je skvělá v tom, že není tak přísná jako mnoho jiných diet s rychlým účinkem. Nemusíte na to počítat kalorií a jíst tolik, kolik potřebujete. Také se nemusíme dívat na čas, prostě jíme, když se nám to líbí. Proto se při této stravě necítíme hlad a zároveň ztratíme kilogramy. Tato strava má hlavně ovlivnit metabolismus a dává nám účinek hubnutí. Kromě toho pomáhá trávení, snižuje hlad a čistí tělo toxinů. Podle lidí, kteří to provedli, vám to umožní zhubnout až 5 kg za dva týdny. Tuto dietu bychom také měli považovat za krátkodobou.

Švédská strava

Na švédské stravě máme dva druhy potravin. Některé jsou zakázány a jiné jsou povoleny. Veškerá naše práce během stravy je založena na jídle, které je povoleno, a obcházení těch, které nejsou povoleny. Musíte si také pamatovat, že během této stravy měli byste pít 2 litry vody denně.

Seznam produktů povolených ve švédské stravě

 1. zelenina, která roste nad zemí, např. okurky, papriky, brokolice, rajčata, chřest, růžičková kapusta, zelí, hlávkový salát
 2. pečené, vařené a grilované brambory
 3. houby
 4. avokádo
 5. olivy
 6. vlašské ořechy
 7. slunečnicová semínka
 8. dýňová semínka
 9. vepřové maso
 10. hovězí maso
 11. drůbež
 12. dušené nebo vařené ryby
 13. vajíčka
 14. káva
 15. čaj
 16. olivový olej
 17. žito
 18. oves
 19. řepa
 20. hořká čokoláda

Seznam produktů zakázaných ve švédské stravě

 1. všechny sladkosti
 2. mléko
 3. margarín
 4. rafinované oleje a tuky
 5. chléb
 6. těstoviny
 7. slané občerstvení, např. hranolky, hranolky, tyčinky atd.
 8. fazole
 9. sycené nápoje
 10. pivo
 11. slazené šťávy

Nezapomeňte, že pokud máte zdravotní problémy, měla by být každá dieta konzultována s lékařem. Nejlepší věc na této stravě je, že jíme dost k jídlu. Na cvičení nemusíme trávit více času. Tato strava také dokonale čistí naše tělo toxinů. Cítíme se po ní lehčí. Pokud chcete na dietě rychle dosáhnout výsledků, můžete začít s ní. Nedoporučujeme jej však používat příliš dlouho. Vyplatí se přestat, ale nevrátí se úplně ke svým starým stravovacím návykům, protože se setkáte s efektem yo-yo. Snažte se ve své stravě omezovat uhlohydráty a cukr.

Zanechte Svůj Komentář