Jak zhubnout po těhotenství - 10 způsobů, jak zhubnout po porodu

Pro mnoho žen je jedním z problémů, kterým musí čelit po těhotenství, návrat k jejich původní postavě. Je to nezbytné pro naši pohodu. To je důvod, proč se vám dnes pokusíme dát nápovědu jak zhubnout po těhotenství a my vám představíme 10 způsobů, jak vám pomoci zhubnout po těhotenství.

Jak zhubnout po těhotenství

1. Kojení

Nic nenahradí dětské matčino jídlo, ale to je jen jeden z důvodů, proč byste se měli krmit. Druhou je naše postava. S hromaděním tuku během těhotenství dochází u mnoha matek ke zvýšení inzulínové rezistence a také ke snížení hladiny lipidů a triglyceridů. Kojící kameny hrají klíčovou roli při zvrácení těchto změn. Pomáhá obnovit metabolismus po těhotenství. To znamená, že kojení pomáhá spalovat více kalorií a snižuje množství uloženého tuku. Podle studie zveřejněné v roce 2008 v American Journal of Clinical Nutrition pomáhá kojení zhubnout po dobu šesti měsíců po porodu.

2. Procházky

Nemusíte okamžitě přijímat tvrdá cvičení. Stačí chodit s kočárkem, který bude dobrý pro vaše dítě a vaši postavu. Zlepšuje také kardiovaskulární systém, a přesto teď máme někoho, kdo se o sebe postará. Výzkum zveřejněný v MCN: The American Journal of Mother / Child Nursing dokazuje, že ženy jsou mnohem jednodušší na procházky a fyzickou aktivitu, když mají společnost. Takže přesvědčte přítele nebo partnera, aby spolu chodili. Takové ženy obvykle zhubly jeden rok po porodu.

3. Cvičte 30 minut denně

Asi po třech měsících po porodu je tělo připraveno začít cvičit. Pravidelné cvičení je ve skutečnosti nejlepším způsobem, jak se rychle vrátit do stavu po těhotenství. Výzkum publikovaný v roce 2013 v Mezinárodním věstníku obezity informuje, že tělesná cvičení a intenzivní strava a cíle jsou nejúčinnější strategií hubnutí žen po porodu.

Nemusíte se okamžitě mučit, soustředit se na jednoduchá cvičení, např. Prkno, nůžky, dřepy. Můžete se také zaregistrovat na některé jógové kurzy nebo tance.

4. Hydratujte své tělo

Když se snažíte zhubnout, je zde jedno pravidlo, na které byste se měli držet. Udržuje správnou hydrataci těla tím, že pije hodně vody denně. Měla by to být voda dobré kvality, nejlépe balená minerální voda. Voda stimuluje termogenezi těla, což pomáhá zvyšovat metabolismus a spalovat nadbytečné kalorie. Studie Americké chemické společnosti v roce 2010 zjistila, že ženy, které před každým jídlem vypily pouze sklenici vody, již dosahovaly mnohem lepších výsledků než ty, které tak neučinily. Je optimální pít asi 1,5 litru vody denně. To znamená 8 až 10 sklenic vody denně.

5. Zvládnutí stresu

Stres je něco, co často doprovází mladá matka. Dali jsme se do zcela nové role. To je pro nás něco nového a neznámého, takže často vytváří stres. Pokud však chcete účinně zhubnout, je důležité kontrolovat stres a nebát se.

6. Jezte zdravě

Zdravá a vyvážená strava, která nám umožňuje zhubnout, je také významná. Pamatujte, že nyní také produkujete jídlo pro své dítě, takže se nemůžete vyhladovět, protože rychle povedete k chudokrevnosti a extrémním situacím. Proto jezte zdravě. Používejte zeleninu a ovoce. Rovněž se nevyhýbejte sacharidům, ale můžete je proměnit v zdravější celozrnné výrobky. Zkuste omezit rychlé občerstvení a hotová jídla. Pokuste se vařit co nejvíce, zdravě, bez použití hotových meziproduktů. Vyhněte se také výrobkům, které jsou zdrojem prázdných kalorií, jako je cukr, sladké nápoje atd.

7. Jíst ovesné vločky k snídani

Pokud chcete úspěšně zhubnout, nedoporučujeme vynechávat snídani a žádné jídlo. Dobrým nápadem k snídani je ovesné vločky, které jsou bohatým zdrojem vlákniny. Díky tomu se budete cítit déle a je pro vás snazší defekovat. Ovesné vločky také zvyšují kvalitu mléka, které produkujete.

8. Spánek

Pro mladou matku není skoro nic jako sen, takže byste se měli pokusit co nejlépe využít možnosti a spát. Malé množství spánku negativně ovlivňuje naši hmotnost. Už méně než 5 hodin spánku denně, nám zacyzna přibírá na váze. Je to také jednoduchý způsob, jak se rychle znervóznit a stresovat, během kterého se vytváří stresový hormon nebo kortizol. Také způsobuje zvýšení tělesného tuku. Proto místo práce, zatímco vaše dítě spí, zkuste také spát. Oddělte své noční povinnosti od svého partnera tak, abyste nejen museli vstávat v noci. Stačí si přinést dítě a položit ho vedle prsou a můžete je krmit, aniž byste spali. Pokuste se také získat pomoc rodiny a přátel tak často, jak je to možné, na odpočinek.

9. Břicho komprimuje

Břišní zábaly po porodu byly používány po celá staletí a můžete je také vyzkoušet po těhotenství. Takové obklady pomáhají snižovat tělesný tuk po těhotenství. Můžete si připravit zábaly z vyhřívané ručníky nebo namočené v teplé vodě. Takové obklady jsou také příjemné a pomáhají relaxovat, což zároveň snižuje stres. Pomáhají také s bolestí, které se mohou objevit po těhotenství.

10. Podívejte se na občerstvení

Určitě budete chtít svačinu. Je normální, že ženy, které kojí hlad, častěji. Poté však věnujte pozornost tomu, co hledáte. Ať už se nejedná o rychlé občerstvení nebo jiné slané občerstvení, sladké bary, koláče nebo sycené nápoje. Nejlepší je, pokud se jednalo o zdravou zeleninu a ovoce, ořechy, ovesné sušenky a další zdravé občerstvení, které je dnes plné obchodů.

Zanechte Svůj Komentář