Domácí způsoby, jak protáhnout známky

Zbavit se strie je obtížný úkol, existují však způsoby, jak je odstranit nebo zlepšit estetiku pleti. Existuje přesvědčení, že jednou vytvořené strie jsou nedílnou součástí naší krásy a nemohou být zcela odstraněny. Používáme-li správné ošetření a krémy, vzhled pokožky se výrazně zlepší, účinky mohou překročit naše očekávání. Jizvy vyhladí a naberou barvu pleti, která je zase prakticky bez trhlin. Existují jak profesionální způsoby, jak bojovat s touto nemocí, tak i domácí prostředky. Nejdůležitější metody boje se strie v domácnosti mohou zahrnovat:

Vodní masáže

Známý pod názvem hydromasáž. Nemusíte mít speciální zařízení pro boj se strie. Vše, co musíte udělat, je nasměrovat poměrně silný proud vody, například ze sprchové hlavice, na místo, které chcete chránit před striemi nebo je vyléčit. Nejprve použijte studenou vodu, poté změňte na teplou. Na konci ošetření nasměrujte studený proud vody a masírujte hrubou rukavicí. Jak vám to může pomoci? V místě masáže se zlepší krevní oběh a vyživuje se pokožka. Bude pružnější a méně náchylný k prasklinám a stávající trhliny se začnou hojit rychleji. Použijte vířivé koupání pokaždé.

Správná strava

Při ošetření strie není dostatečné externí ošetření. Ačkoli na pokožce může být mnoho příčin, je třeba provést masivní útok. Nezapomeňte poskytnout stravě vitamíny, jako jsou vitamíny C a E, B, vápník, draslík, hořčík a beta-karoten. Přečtěte si o těchto složkách, např. Na Wikipedii, a zejména o účincích jejich nedostatku. Odkazy jsou uvedeny níže. Kde najdete tyto ingredience? V ovoci, zelenině, mléčných výrobcích, krupici. Strie jsou poškozená kolagenová vlákna, takže zajistěte jejich správnou regeneraci.

Vitamin C.
Vitamin E
Vitaminy B.
vápník
draslík
magnézium
Beta karoten
Zdravotní lázně

Při potírání strie musíte zlepšit pružnost a odolnost pokožky. K tomuto účelu se lázně používají ke zlepšení pevnosti pokožky. Můžete se vykoupat například:

Mátová koupel - několik lístků máty je pokryto sklenicí vroucí vody. Když se vaří, vaří se do vany s vodou. Koupel by měl trvat asi 10 minut.
Solanka - do vany nalijte dvě hrsti stolní soli a vlijte několik kapek pomerančového oleje. Ponořte se na asi 15 minut.
Způsob, jak vyrobit domácí kosmetiku

Účinným způsobem, jak odstranit strie, je naolejovat poškozenou pokožku. Vytvoření vlastní kosmetiky je poměrně jednoduchý úkol. Jeho složení zahrnuje známé a ceněné složky:

sklenici olivového oleje,
pár kapek levandulového oleje
čtyři lžičky mandlového oleje,
lžička oleje z pšeničných klíčků.
Smíchejte ingredience a systematicky promazávejte pokožku, krouživými pohyby třete tekutinu.

Domácí strie krém.

Složení:

dvě lžičky včelího vosku,
jedna velká lžíce tekutého vitamínu E.
malé množství oleje z meruňkových jader,
lžíce oleje z pšeničných klíčků,
půl šálku kakaového másla
Složky by se měly smíchat a zahřát tak, aby se včelí vosk rozpustil. Jakmile krém vychladne, uložte jej do chladničky. Používejte jej dvakrát denně na místech, kde se vyskytují strie.

Tyto způsoby, jak zlepšit pružnost pokožky, jsou poměrně levné procedury. Účinnost je však dobrá pro malé praskliny. Pokud jsou strie větší a viditelnější, měly by být použity speciální přípravky.

Zanechte Svůj Komentář