Domácí opravné prostředky pro lupy

Opláchnutí kopřivy
(pro tmavé vlasy)
Připravte infuzi sušených listů kopřivy - lžíci sušené vody na sklenici vody. Nechte 15 minut vařit, poté vlasy a pokožku hlavy opláchněte a opláchněte.

Mátové mléko
(pro tmavé vlasy)
Tři polévkové lžíce máty, čerstvé nebo sušené, zalijeme litrem ovocného octa nebo vinného octa a pevně uzavřete. Sklenici umístěte na teplé místo, nejlépe na slunné místo po dobu 2 týdnů. Poté propláchněte propláchnutí, byliny pevně vytlačte a kapalinu zfiltrujte gázou do láhve. Po každém praní nanášíme vlasy.

Linden krém
(pro světlé vlasy)
Vařte 4 lžíce vápna ve 2 šálcích vody. Odložte stranou a vyčkejte patnáct minut, než se protáhnete. Opláchněte si vlasy vyčerpanou tekutinou.

Přeslička - mýdlová mísa - lopuch
Vezměte dvě polévkové lžíce sušených přesliček, kořen mýdla a kořen lopuchu, přidejte litr vody a připravte odvar tak, že je vaříte 7 minut. Pak přidejte další litr vody a opláchněte si vlasy. Opláchněte po každém mytí.

Krém na koňak-měsíček-přeslička
Vezměte 3 lžíce heřmánku, měsíčku, přesličky a vrby, přidejte litr vody a připravte odvar vařením bylin po dobu 5 minut. Ochlaďte a namáhejte, poté opláchnuté a mírně vysušené vlasy opláchněte. Opláchněte 2-3krát týdně

Zanechte Svůj Komentář