4 důvody k nadváze, které nemají nic společného s vaší stravou

Čtyři příčiny nadváhy, které nemají nic společného s dietou. Pokud bojujete s příliš velkou tělesnou hmotností a nemůžete najít důvod, proč přibýváte na váze, může to být jeden z nich.

Nadledvin

Pokud je tělo stresováno příliš často, může dojít k hormonální nerovnováze, což vede k různým problémům. Nadledvinky mohou produkovat kortizol - stresový hormon. Jeho nadbytek podporuje hromadění tuku na břiše. Pokud máte problém s nadledvinami, všimnete si většího zvýšení vašeho těla kolem pasu a žaludku. Tvář a krk budou také zesíleny a paže budou neúměrně tenké, stejně jako nohy. Také si všimnete vysokého krevního tlaku a výkyvů nálady.

Játra

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Pokud to nefunguje, může to také způsobit přibírání na váze. Hlavně v břiše a v pase. Pokud máte problémy s játry, budete mít také zvýšenou hladinu krevního cukru a cholesterolu. Můžete také cítit bolest kloubů a bojovat s kožními problémy.

Štítný

Pravděpodobně jste již slyšeli o štítné žláze, protože se často opakuje „máte problém s nadváhou, prozkoumejte štítnou žlázu“. Pravda je, že štítná žláza způsobuje také hormony. Proto může štítná žláza selhat. Příznaky, které to nejčastěji doprovázejí, jsou slabé svaly, uvolněná kůže a trvalá únava. Mohou také existovat problémy, jako je vypadávání vlasů, slabý puls a deprese.

Vaječníky

U žen mohou být vaječníky odpovědné za problémy s nadváhou. Je to také důsledek hormonální nerovnováhy. Bez ohledu na to, jak zdravě jíte, budete stále přibírat na váze. To je často doprovázeno bolestí ve vaječníku nebo v jeho okolí. Může být také potřeba sladkostí a mléčných výrobků. Problémy s vaječníky nejčastěji způsobují hromadění tuku kolem břicha a boků do stehen.

Zanechte Svůj Komentář