Spíte s mobilním telefonem u postele?

Mobilní telefon je věc, se kterou se prakticky nezúčastňujeme. Ještě předtím, než jdeme do postele, stále je používáme a necháváme je nabíjet vedle postele nebo dokonce na hlavě. Měli bychom to udělat?

Mobilní telefon a zdraví

Pokud spíte s mobilním telefonem blízko vaší hlavy, dnes nebo zítra se vám nic nestane. V dlouhodobém horizontu však může mít negativní dopad na vaše zdraví. Jako každé elektrické zařízení, emituje elektromagnetické vlny, které negativně ovlivňují např. Náš nervový systém. Telefon, i když spíme, se připojí k internetu a synchronizuje data aplikací.

Dlouhodobé spaní s vaším mobilním telefonem může vést k problémům s usínáním, nedostatečnému spánku nebo dokonce nočním můrám, ale toto je pouze začátek problémů.

WHO nebo Světová zdravotnická organizace potvrdily, že mobilní telefony jsou škodlivé pro naše tělo a zvyšují riziko rakoviny. Proto se nedoporučuje nosit v kalhotové kapse v blízkosti reprodukčních orgánů nebo například u žen v náprsních kapsách.

Australané provedli studii o účincích mobilních telefonů na mužskou a ženskou plodnost. Ukazuje se, že negativně ovlivňují. Proto se doporučuje, aby byl telefon v případě potřeby po ruce vypnutý během spánku. Pokud jej použijete jako budík, můžete jej nahradit běžným tradičním budíkem, který stojí jen asi tucet zlotých. A stejně tak nebudete moci neustále zdřímnout, abyste konečně vstali včas :)

Jak uložit telefon během spánku

Vše záleží na tom, zda má být telefon zapnut nebo vypnut. Pokud ji můžete během spánku vypnout, můžete ji zatím uložit. Dokonce i spát, protože zařízení vypnuté nevyzařuje ionizující vlny.

Pokud však musí být telefon zapnutý, protože vaše práce vyžaduje dostupnost i v noci, měl by být alespoň metr od naší hlavy. Nejlepší je vypnout síť Wi-Fi a přenos dat během spánku, takže reaguje pouze na příchozí připojení a připojuje se pouze k síti GSM.

Měli byste paniku? Ne, náš svět je dnes strukturován, takže jsme každý den vystaveni mnoha negativním vnějším faktorům. Naše strava je plná těžkých kovů škodlivých pro zdraví a výrobky potravinářské chemie, jako je sladidlo aspartam. Prostředí, ve kterém žijeme, je znečištěno, například nedávno zveřejněný smog. To vše negativně ovlivňuje naše zdraví a kvalitu života. Stojí však za to něco udělat, aby se něco změnilo? Vyjměte z našeho telefonu faktory, které můžeme ovlivnit, jako jsou elektromagnetické vlny.

Nechci být paranoidní a volat až po 30 sekundách, nebo nepoužívat internet v telefonu. Nicméně během spánku telefon opravdu nepotřebuji, tak proč vystavovat své tělo dalšímu záření, které mu může ublížit? Vezměte si proto klid v noci a vypněte naše telefony :)

Zanechte Svůj Komentář