Voskovaná jablka - zjistěte o nich pravdu!

foto: healinglifeisnatural.com

Plody jsou zdravé a chutné. Jejich konzumací získáme mnoho výhod pro naše zdraví, vitamíny a antioxidanty. Chamtivé korporace, které nás chtějí povzbudit k nákupu svých produktů, však používají různé metody, například voskování jablek. Dnes se dozvíte více o této praxi.

Je všeobecně známo, že spotřebitelé nakupují očima. Podívejte se na reklamy na šťávu, jablka jsou krásná, hladká a lesklá. Většinou přes ně teče kapka čerstvé rosy, aby nám ukázala, že jsou čerstvě odebírány z sadu. Pak, když jdeme na trh, hledáme taková jablka, vypadají nádherně, jsou rovnoměrně a lesklí. Jak ale vypadají jablka ze spiknutí nebo na trhu? Mají skvrny, jsou tupé a nepravidelné tvary - a tak jsou zdravé. Co se tedy děje s těmi jablky z trhu?

Jablka mají svůj vlastní přírodní vosk, ale po sklizni je musí producenti odstranit během procesu čištění, balení atd. Některé odrůdy jej dokonce nevyrábějí, například šampion. Tento vosk přirozeně chrání jablka před hnilobou příliš rychle. Když tedy leží na dlouhou dobu, jablka jsou na dotek kluzká, protože oni sami produkují tento vosk. Pokud však potkáte nepřirozeně lesklá jablka, musíte vědět, že byla voskovaná.

Za to, co jsme napsali dříve, jsou jablka také hluboce zmrazená, takže je můžeme koupit mimo sezónu. Může to dokonce trvat šest měsíců, než dorazí do obchodu.

Voskování jablek

Vosková jablka nás vybízí k jejich nákupu. Vypadají hezčí, šťavnatější, jako z reklamy. Naše oči říkají, že toto jablko bude chutné, kupte je. Výrobci to vědí, a proto používají tuto metodu. Typicky je vosk používaný výrobci bezpečný a jedlý, ale někteří používají vosk na bázi ropy. E905 je symbol, kterým je takový vosk označen. Takový povlak nejen dělá ovoce chutnější, ale také dozrává pomaleji, takže se tak rychle nerozbije na polici v obchodě.

Co to znamená Voskovaná jablka se rozkládají pomaleji, takže mohou zůstat v obchodě po dlouhou dobu. Takové jablko může mít až několik měsíců a stále to vypadá chutný a my ho rádi koupíme. To snižuje firemní ztráty, což také zvyšuje jejich zisky. Problém je v tom, že na jablku nenajdeme označení, která byla použita, protože výrobci to nechtějí vůbec přiznat a neinformují nás o tom. Proto je volba na nás. Nejzdravější jablka, která můžeme koupit, jsou přírodní jablka z polských sadů, která mají různá místa, jsou nepravidelná a vypadají spolehlivě.

foto reddit.com

Ujistěte se, že experiment jako video níže. Nalijte voskované jablko vodou a druhé, které vypadá přirozeně. Voda by měla být horká. Podívejte se, co se stane po chvíli.

Experimentujte s voskovanými jablky

Zanechte Svůj Komentář