10 způsobů optického zvětšení místnosti

Pokud máte malé místnosti, ale chcete je opticky zvětšit, můžete použít několik triků. Díky tomu se vám může zdát opravdu malý pokoj prostornější, a díky tomu se budete cítit pohodlněji, aniž byste byli ohromeni.

V jasném prostředí pomáhá barevná podlaha vizuálně posouvat místnost od sebe. Máte-li malý pokoj, namalujte ho na bílou, ale proveďte kontrastní podlahu.

Můžete se také rozhodnout pro sytější barvy na stropě a podlaze. Tím se také vizuálně rozšíří a rozšíří místnost. Musíte si však uvědomit, že barevný strop způsobuje, že místnost vypadá níže.

Výběr stejné barvy pro podlahu a stěnu v místnosti způsobí, že se zdá být širší, než ve skutečnosti je.

Pro strop a podlahu můžete použít stejné barevné schéma. Kromě vizuálního rozšíření místnosti však snížíte hloubku místnosti.

Dobrým způsobem, jak rozšířit místnost, je zesvětlit zadní stěnu, která místnost trochu rozjasní a rozšíří. Zároveň však bohužel také snižuje vizuální hloubku.

Pokud se místnost zdá příliš mnoho a malé množství nábytku způsobuje ohromující účinek, můžete jej opticky snížit a zároveň zvětšit hloubku. Zvýrazněte boční stěny sytými barvami.

Pokud jde o stropy, můžete se pokusit tuto situaci napravit pomocí nasycených barev na bočních stěnách a v hloubkách. Tím se vizuálně sníží šířka a hloubka, ale zvětší se místnost.

Volba jasných barev není jedinou cestou ven. Ke zvýšení prostornosti můžete použít také grafické efekty, např. Tapety s malým vzorem, aby to vypadalo, jako by byly od nás dále. Velké vzory působí opačně.

Pokud je strop příliš vysoký, vodorovné pruhy ho vizuálně sníží. Pásy také protahují místnost, ale zároveň snižují její vizuální hloubku.

Svislé pruhy vám pomohou vizuálně zvětšit místnost.

Pokud chcete, aby váš pokoj vypadal širší a zároveň zmenšoval jeho hloubku, použijte na podlaze příčné pruhy.

Zdroj a fotografie: brightside.me

Zanechte Svůj Komentář