10 důležitých signálů, které ukazují, že pijeme příliš málo vody

foto: brightside.me

Voda je hnací silou života na naší planetě. Je nutné, abychom přestali, takže pití pro správné fungování našeho těla vyžaduje pití ve správném množství. Mnoho z nás však pije příliš málo vody. To se okamžitě projeví ve stavu našeho těla. Díky tomu si však můžete rychle všimnout, že pijete příliš málo.

1. Suché rty

Pokud cítíte sucho v ústech nebo nepříjemný pocit a lepivost, může to znamenat, že pijete příliš málo vody. Voda zvlhčuje sliznice v ústech a krku, což pomáhá udržet rty řádně zvlhčené.

2. Suchá pokožka

Kůže je jedním z nejdůležitějších orgánů, které chrání naše tělo. Také musí být řádně hydratována a suchá kůže je známkou toho, že jí dodáváme příliš málo vody. Suchá pokožka začíná praskat, svědit nebo kůry. Navíc, pokud ji stisknete, nevrátí se okamžitě do původního stavu. Pokud si všimnete těchto příznaků, začněte pít více vody.

3. Pocit žízně

To je zřejmý příznak. Každý, kdo měl kocovinu, ví, jaké to je. Alkohol dehydratuje tělo velmi, a pak je tu pocit silného žízně. Jen poslouchejte, co vám vaše tělo říká :)

4. Suché oči

Když oči vyschnou a jsou krevní, je to často problém s příliš malým množstvím tekutiny. Pokud v těle není dostatek vody, začnou také slzné kanály vysychat a nezvlhčovat oční stěny. Extrémní dehydratace se projevuje tím, že nemůžeme plakat, prostě plačeme.

5. Artralgie

Prostory mezi klouby sestávají z tkání, které jsou z 80% plné vody. Menší množství vody samozřejmě znamená problémy s kloubem a dokonce i bolesti. To může dokonce vést k zánětlivým saním.

6. Dlouhé trvání nemoci

Voda vyplavuje toxiny z našeho těla. Když pijeme, příliš málo toxinů zůstává v těle a snižuje naši imunitu. Z tohoto důvodu onemocníme častěji a jejich trvání je delší.

7. Svalová hmota klesá

Vaše svaly se skládají hlavně z vody. Když chybí, snižuje se také objem svalové hmoty. Proto je pitné vody při tréninku nebo fyzické práci tak důležité.

8. Únava a ospalost

Když je tělo dehydratováno, začne si vypůjčit vodu z krve. Tím se snižuje množství kyslíku, který je transportován krví. Proto se cítíme unavení a letargičtí.

9. Cítit hlad

To je chyba našeho těla. Když nemáme dost vody, začne si myslet: „hmm, mohlo by to použít nějaké jídlo.“ Proto je někdy možné dehydrataci jednoduše zaměnit za hlad. Za zmínku stojí ovoce a zelenina, které obsahují hodně vody, jako jsou okurky nebo vodní melouny. Ale nezapomeňte mu jen poskytnout čistou vodu.

10. Trávicí problémy

Nedostatek dostatečné hydratace snižuje množství hlenu v žaludku, což pomáhá chránit ho před žaludeční kyselinou. Když nám chybí voda, nastávají trávicí problémy.

Zanechte Svůj Komentář