Nosíš takový telefon? Měli byste přestat!

fotografie customersadvocateleague.co

Mobilní telefon se stal součástí našeho každodenního života. Jen málo z nás ho proto považuje za nebezpečné. Stále to máme u nás a nějakým způsobem žijeme. Pravda je však poněkud jiná a telefon, který máme zvlášť špatně oblečený, nám může ublížit.

Nošení telefonu za podprsenku nebo v zadní kapse může zvýšit riziko rakoviny. Horší je lékařský výzkum a případy samotné jsou popsány v květnovém vydání Environmental Health Trust. Existuje příběh mladé dívky, která nosila telefon v podprsence.

Specialisté Robert Nagourney a John West uznali, že toto je hlavní příčina rakoviny prsu. Samozřejmě mohou být také genetickou predispozicí, i když telefon v tomto případě situaci zhorší a bude sloužit jako zánětlivý faktor v celém procesu.

Podobná je situace, když máte telefon v kapsách na kalhoty, kde zvyšujeme riziko vzniku rakoviny děložního čípku. Navíc, nošení na boku oslabuje pánevní oblast. Výzkum z roku 2009 ukazuje, že pacienti, kteří takto nosí telefon, trpí mnohem častěji osteoporózou. Vědci měřili hustotu kostí v různých skupinách žen.

Chlapi by se také měli bát, protože je mohou vystavit problémům s plodností. Když nosíme telefon, jsou vystaveny takovým nízkým rizikům další orgány, jako jsou játra nebo ledviny, které jsou také pod vlivem záření mobilního telefonu.

Světová zdravotnická organizace klasifikuje buněčné záření jako karcinogen třídy B. Proto by měl být kontakt s mobilním telefonem omezen, zejména pro děti. Když jsme doma, není třeba s ním spát v jedné místnosti ani s sebou.

Jak nosit mobilní telefon?

Nejdříve to nevkládejte do podprsenky nebo kapsy na kalhoty. Udržujte ji daleko od těla, např. V kabelce. Za druhé, omezte kontakt s ním. Až budeme doma, necháme to někde ležet a my to určitě uslyšíme. V noci by měl být telefon vypnut a ponechán více než 1,5 m od místa spánku.

Zanechte Svůj Komentář