Kolik stojí kuchyňský nábytek?

Každý z nás sní o krásné a praktické kuchyni. Plné naděje a nápadů, jdeme k návrháři, a pak dostaneme projekt a ... nabídku. Pak se náhle náš optimismus rozpadne. Dnes se pokusím odpovědět na otázku, kolik by měl kuchyňský nábytek skutečně stát.

Často ve skupinách týkajících se vybavení nebo renovace vidím vaše otázky: "Oceňuji kuchyně za 15 000, není to moc?" Nejlevnější variantou je samozřejmě připraven nábytek, na který se zaměříme v obchodech s nábytkem nebo v obchodech pro kutily. Nízká cena se samozřejmě odráží v kvalitě zpracování a praktičnosti. To je dobrá volba, když opravdu nemáme peníze, ale rozhodně ne celé roky.

Získáme tedy hotový prvotřídní nábytek nebo na míru. Zejména nás to svádí k dokonalému přizpůsobení našim potřebám a chytrým řešením, která šetří prostor.

Nejlevnější varianta

Kuchyňský nábytek připravený z obchodů pro kutily je nejlevnější. Můžeme je koupit za přibližně 500-800 PLN za sadu na délku asi 2,5 m. Nábytek z laminovaných MDF desek je o něco dražší, cena může dosáhnout až 1800 PLN za sadu dlouhou asi 2,5 m. Snem každého z nás je však opravdu kuchyň na zakázku, a to je to, s čím se teď budeme vypořádat.

Kolik stojí kuchyňský nábytek na zakázku?

V závislosti na regionu Polska se mohou ceny mírně lišit, ale největším určujícím činitelem budou materiály, z nichž byly vyrobeny. Když se tedy na fóru zeptáte, zda je takový nábytek drahý, pak někdo opravdu říká, že proto, že si koupili levnější, ale pravděpodobně z méně kvalitního materiálu, nebo tvrdí, že je levný, protože si koupil nábytek z lepšího materiálu.

Proto bez těchto informací pro vás nebude žádná odpověď skutečně cenná. Nábytek by měl být posuzován z hlediska materiálů, které jsou pro jeho výrobu potřeba, a použitých technologií. Samotné tiché dveře mohou změnit cenu. Můžete si koupit jednoduchý levný tlumič za cca 5 PLN nebo použít silnější prvek lepšího výrobce za součet 3x. Totéž platí pro všechny komponenty našeho kuchyňského nábytku - vodítka s domem, koše uvnitř skříně, zásuvky, tloušťka dna, další doplňky. Je tu opravdu hodně na výběr a je velmi snadné zvýšit cenu sady i z několika stovek na několik tisíc zlotých.

Obvykle jsou ceny nábytku na zakázku kolem od 700 PLN na metr až do 2000 PLN na metr, Rozdíl je obrovský, a ačkoli nábytek vypadá podobně, počítá se s povrchem. Ty chráněné melaminovým materiálem budou mnohem méně odolné než ty chráněné laminátem. Cena však může být dvakrát vyšší.

Materiály = cena

Čela

Jak již víte, cena je utvářena materiály, a proto může jedna kuchyně se stejnými rozměry stát 7 000 PLN a druhá 15 000 PLN. Jsou nejdražší dřevěné čelní strany, jejich výhodou je, že je lze snadno obnovit a jsou odolné. Oni jsou také stále více a více populární dýhované čelní stranykteré jsou vyrobeny z MDF a jsou levnější alternativou. Deska je poté pokryta vrstvou pravého dřeva. Nakonec to najdeme Čela MDFto jsou potažené PVC fólií nebo lakované.

Desky

Můžeme si také vybrat mezi topy. Jsou nejdražší kamenné desky, Jsou velmi odolné, ale také těžké. Jsou však dost na mnoho let a nemusíte se starat o jejich zničení. Náhrada za ně je vrcholy konglomerátu což je směs minerálů, které jsou také trvanlivé, ale o něco méně než kámen. To je však také trochu levnější.

Dávají dobrý účinek dřevěné desky, které jsou další v pořadí po kamenných deskách a konglomerátu z hlediska ceny. Dřevo je v poslední době velmi módní a dává velmi zajímavý stylistický efekt.

Jsou však nejlevnější desky vyrobené z laminovaných desek, Jsou nejméně odolné a odolné vůči teplotě nebo poškrábání. Tyto vrcholy lze zabalit tak, aby vypadaly dražší, ale to nezmění jejich cenu. Proto při pohledu na ceny kuchyně věnujte pozornost tomu, co má kuchyňská deska. Vrstvená deska může stát 150 PLN na 3 m na délku a podobný dřevěný vrchol bude již 3-4krát dražší.

Technologická řešení

Jako mnoho možností, které máme při výběru pracovních desek nebo front, jsou výrobci technologických řešení pro kuchyňské linky stejně překvapeni. Klidné domy, výsuvné koše, rohové skříňky, háčky, výsuvné lišty. Je toho hodně.

Tyto pomůcky mohou stát od tuctu do několika set zlotých za položku. Proto v závislosti na tom, kolik věcí si vybereme, může cena naší kuchyně stoupat nebe. Proto stojí za zvážení řešení, která jsou pro nás nezbytná. Za tímto účelem stojí za to navštívit obchody a sledovat výstavy. Pak napište, co chceme, a spočítejte, kolik to bude stát.

Konečná cena

Už jsme se toho hodně dozvěděli, co ovlivňuje cenu kuchyňského nábytku. Pojďme k jednoduchým závěrům, tj. Kolik musíme utratit za takovou kuchyň. Vynechal bych vůbec nejlevnější kuchyně, podle mého názoru nestojí za své peníze. Kvalita se podobá připraveným setům a my za ně musíme platit více. Proto za relativně kvalitní laminát musíme zaplatit přibližně 1 100 PLN za lineární metr. Pokud přidáme chytrá technologická řešení, cena by měla dosáhnout stropu přibližně 1 500 PLN za metr.

Pokud chceme koupit dýhovaný nábytek, musíme se připravit na náklady kolem 2 000 PLN za metr. Ceny v tomto segmentu jsou velmi rozšířené, dokonce začínají od laminátového stropu. Tento nábytek bude již v dané ceně obsahovat moderní technologická řešení. Kvalitní nábytek z masivního dřeva by měl také kmitat kolem maxima 2 000 PLN na lineární metr.

Kolik by tedy měla kuchyně stát? Pokud nepotřebujete sadu s délkou větší než 2,5 m, nejlevnější varianta vás bude stát kolem 1600 PLN, lepší kvalita bude kolem 4,5 tis. PLN a luxusní varianta kolem 7,5 tis. PLN. Vše záleží na materiálech, individuálním designu kuchyně a řešeních. Proto může jedna kuchyně se stejnými rozměry často stát až dvakrát více.

Zanechte Svůj Komentář