Jak udělat bazalku z trhu dlouhou a dále růst?

Často, když koupíme bazalku z trhu po několika dnech, zmenší se a ve skutečnosti zemře. To je velmi velká ztráta, protože ji můžeme udržet a čerpat rostlinu, jakmile ji koupíte na několik let. Jen se vyhněte některým chybám.

Přeneste ji do hrnce

Basil je jedna z těch rostlin, které si musíte koupit pouze jednou. Nemusíte kupovat semena vůbec, vše, co musíte udělat, je péče o zralý keř, který jste si koupili. První věcí, kterou bychom měli udělat, je znovu zasadit bazalku do nového hrnce se zahradní půdou. Za prvé, půda v květináči z trhu bude nekvalitní a za druhé se tam dostane pevně.

Dej jí hodně světla

Basil je rostlina, která má ráda hodně světla. To je důvod, proč jsou parapety skvělé, ale je to nejlepší, když je kuchyně z východu, ne z jihu. Pak pro ni může být slunce příliš silné, ale zároveň ji nedržet ve stínu, protože pak umře velmi rychle.

Zajistěte vlhkou půdu

Basil je docela náročný na zalévání. Za prvé, nelze jej rozlit, protože to bude hniloba. Nemůže být příliš suchý, proto musíme udržovat konstantní vlhkost podkladu. Jen to každý den zalévejte malým množstvím vody. Závisí to na množství půdy v květináči. Vždycky zalévám vodu, když čekám na ranní kávu;) Lidé, kteří mají hrnec s otvory ve spodní části, jsou pohodlnější. Jediné, co musíte udělat, je zajistit, aby na stojanu byla vždy voda a rostlina si vezme tolik, kolik potřebuje.

Roztržení bazalka

Chcete, aby měla více z jednoho keře, který si koupíte? Jakmile si koupíte bazalku, vyberte několik pěkných větví a nakrájejte listy, přičemž dvě zůstanou na vrcholu. Dejte je do sklenice vody a počkejte, až se objeví kořeny. Pak je můžete znovu vysadit na zem a keře bazalky porostou. Nebudete to kupovat znovu :)

Zanechte Svůj Komentář