6 ovoce, které musíte vždy věnovat pozornost při výběru je v obchodě. Podívejte se, jak nakupovat čerstvé!

Chcete vědět, jak koupit dokonalý zralý ananas, granátové jablko nebo avokádo? Přečtěte si a dozvíte se, co hledat při výběru těchto plodů :)

Granát

Kůže by měla být červená nebo tmavě červená. Neměly by však na něm být žádné skvrny. Zralé ovoce by mělo vařit asi 300 g. Zralý je vždy těžší než stále nezralý. Kontrolní váhy v obchodě můžete použít k výběru těžších z několika. Měl by být pružný na dotek, ale ne měkký.

Ananas

Ananas by neměl být příliš aromatický, je to známka toho, že ovoce je přezrálé. Když stisknete, zub by měl být stěží viditelný. Zelená slupka neznamená vždy, že ananas je nezralý. Může to být žánr. Ananas by však měl mít poměrně jednotnou barvu. Zralé ananasové listy jsou na koncích mírně zvadlé, ale stále zelené.

Mango

Pokud si vyberete mango, v závislosti na odrůdě může být ovoce zelené, červené nebo žluté. Nejlepším ukazatelem zralosti jsou skvrny na kůži. Na zralém ovoci by se měly objevit. Ovoce by mělo být navíc měkké, ale nikoli tající. Neměli byste být schopni to poškodit prstem. Zralé mango má jemně sladkou vůni.

Papája

Papája je zralá, když se objeví žlutý nebo oranžový tón pleti. Zelená barva je charakteristická pro nezralé ovoce. Ačkoli některé odrůdy mají právě tu barvu. Je třeba věnovat pozornost jemnosti ovoce. Kůže by se neměla lámat, ale zároveň by měla být docela měkká. Skvrny by měly být tmavší, ale ne velké.

Vášeň

Vášeň ovoce by mělo být pomačkané. Když má hladkou pokožku, znamená to, že ještě není zralá. Pokud ale budete chtít jíst v příštích několika dnech, můžete si ji koupit a počkat. Vášeň ovoce by mělo být také docela těžké a vážit asi 50 g.

foto: wikipedia.org

Avokádo

Jak koupit zralé avokádo? Nejprve by měla být kůže hnědá nebo zelená v závislosti na odrůdě. Pokud zatřepáte zralým avokádem, měli byste uvnitř uslyšet lehký chrastění. Ovoce můžete také mírně ohnout prstem a zkontrolovat, zda tam bude dojem. Pokud ano, avokádo je zralé, pokud se kůže nevrátí do původního stavu, je již přezrálá.

Zanechte Svůj Komentář