Nápad pro domácí zahradu s rostlinami, které se snadno pěstují

V mé zahradě jsem nikdy neměl prostor pro zeleninu, takže jsem se rozhodl je konečně vyrobit. Plánoval jsem malý čtverec a rozdělil ho na 8 menších. Díky tomu budu moci pěstovat mnoho zeleniny na malém kousku země. Aby jste vždy měli něco čerstvého vyzkoušet pod dechem :)

Zahrada pro začátečníky

Je to velmi jednoduchý zahradní nápad pro začátečníky. Pokud stejně jako já právě začínáte dobrodružství pěstováním rostlin, bude to pro vás dobrý tip. Speciálně jsem analyzoval a vybral rostliny, které se snadno pěstují a riziko selhání je nejnižší. Jak vypadá můj zahradní plán.

Jak můžete vidět zleva, jsou rajčata a další mleté ​​okurky. Pak jsem naplánoval dvě fazolové skvrny na večeři a pak brokolici a salát na sendviče :) Byly také řepy, které se také snadno pěstují a zelí. Pak máme špenát a petržel. V každé kuchyni budete také potřebovat cibuli, mrkev a nakonec ředkvičky, aby si děti drtily :)

Základní zeleninová zahrada a nářadí

Jednotlivé sektory jsem oddělil jednoduchým odkazem. Udělejte to, jak chcete, a určete velikost, která vyhovuje vaší zahradě. Pro mě jsou asi 50x50cm, takže si myslím, že ne tak málo. Samozřejmě budeme potřebovat rýč a motyku.

Pokud jde o zavlažovací systém, četl jsem, že nejlepším způsobem je kapkové zavlažování. To je důvod, proč jsem se na to připravil v dostatečném předstihu a rozložil mezi slevami zahradní hadici malými skvrnami. Hadice na konci je uzavřena hadicovou sponou, takže když se v ní voda shromažďuje, je jemně dána do půdy. Neoplachuje kořeny a nepřetéká zeleninu příliš velkým množstvím vody.

Je to těžké

Pokud vám to připadá obtížné, varuji vás před vašimi obavami. Je to velmi snadné. Prostě vykopejte půdu, abyste ji uvolnili, a vypusťte všechny plevele. Pokud nemáte dobrou zemi, budete si ji muset koupit a přinést. Můžete si také koupit kompost, nebo máte-li v blízkosti koňskou farmu, stačí požádat o kabelku nebo dvě. Není to drahé a zelenina bude růst lépe. Pak přichází pouze čas setí a čekání a pravidelné zavlažování. Pouze při nákupu semen je lepší zvolit obchody, které se na to specializují, než supermarkety. Tam také můžeme získat radu ohledně setí.

Jaké místo v zahradě byste si měli vybrat

Při výběru místa na zahradě se ujistěte, že je slunečné asi 8 hodin během dne. Nejlepší je nebýt poblíž stromů nebo na srázech. Je také lepší vyhnout se místům poblíž frekventovaných silnic.

Nemám už nic jiného než vám popřát hodně štěstí. Opravdu pěkný pocit, když si můžete vybrat fazole ze své zahrady na večeři nebo rajče na sendvič :) Určitě zkušení lidé na mě budou vypadat trochu líto, ale jsem začátečník :) Doufám, že moje rada se ukáže jako užitečná, ale žádám vás o vaši radu a opravu mě, pokud se v něčem nemýlím.

Zanechte Svůj Komentář