Už žádné volné folia z obchodů!

Každý rok používáme mnohem více fóliových sáčků než naši sousedé. Proto se Ministerstvo životního prostředí rozhodlo toto téma řešit a odradit nás od jejich používání. Nejlepší způsob, jak se jim zdálo, nebylo vzdělání, nevedení, ale jednoduše nás odradit od placení dalšího poplatku!

Novelizovaný zákon o obalech a nakládání s odpady z obalů bude ukládat další revolvingový poplatek. V obchodech, kde jsou plasty již zdarma, zaplatíme poplatek a v jiných pravděpodobně budou dražší.

Maximální míra recyklace je 1,00 PLN. Musím přiznat, že se jedná o poměrně velké množství. Během jednoho nákupu můžeme použít až několik plastových sáčků. Proto utrácení 5 zlotých za nákupy obalů může některé z nás odradit od nákupu plastů. Ministerstvo životního prostředí na to počítá a chce, abychom nakupovali s našimi opakovaně použitelnými taškami.

"Smyk" nebo malé sáčky, které najdete například v oddělení zeleniny nebo chleba, zůstanou zdarma. Používají se z hygienických důvodů pro balení a prohlížení ovoce nebo zeleniny. Předloha novely předpokládá, že vstoupí v platnost od 1. ledna 2019.

Zanechte Svůj Komentář