Co snižuje bonitu? Půjčka na koupi bytu nebo domu.

Což snižuje naši bonitu? Koupě bytu, domu nebo pozemku na výstavbu je obvykle rozhodnutím, které zahrnuje získání půjčky od banky. Přes náš příjem se může ukázat, že banka i přes naše očekávání výrazně sníží naši bonitu. Je to proto, že v očích banky je naše finanční důvěryhodnost nižší, nejsme spolehlivým zákazníkem. Je to ovlivněno mnoha faktory, ale my vám představíme některé z nejběžnějších dnes. Pokud víte, že jste v takové situaci a plánujete si v blízké budoucnosti vzít hypotéku, stojí za to se předem přesvědčit, abychom zvýšili naši finanční situaci a nebyli zklamáni při návštěvě banky.

Žádná pracovní smlouva

Přestože se realita trhu mění, existuje stále více svobodných povolání, ale většina bank důvěřuje lidem, kteří jsou zaměstnáni na základě pracovní smlouvy. Je to pro mě přinejmenším zvláštní v době, kdy to není tolik potřeba a práci můžete velmi snadno ztratit. Musíme však vědět, že pracovní smlouva banky je při výpočtu naší bonity velmi důležitá. Když máme pracovní smlouvu nebo vlastní podnikání, banka nás považuje za rizikového klienta. V případě posledně jmenovaných je důležitost společnosti důležitá. Banka nás určitě požádá o PIT a budeme muset kontaktovat našeho účetního, aby nám představil výdaje a příjmy společnosti.

Vysoký věk

Je to jednoduché, čím více let máme, tím méně splátek dostaneme. Banka nebude chtít hypotéku rozložit na 35 let na osobu starší 40 let. Nejlepší čas na hypotéku je do 30. Pamatujte, že věk partnera, se kterým si půjčujete, je také důležitý. To však neznamená, že půjčku nedostanete, jednoduše se rozloží na méně let a splátka bude vyšší.

Vysoké životní náklady

Pravděpodobně si pamatujete, že během úvěru se vás bankovní poradce ptá na náklady na údržbu vaší domácnosti. A co skutečnost, že vyděláte 5 000 PLN, pokud vaše měsíční závazky absorbují např. 3,5 tis. PLN z této částky? Proto se vyplatí co nejvíce snížit zatížení při žádosti o půjčku. Například levnější telefonní smlouva nebo rezignace z zbytečných nákladů. Například rodiče nebo babičky vám mohou začít pronajímat byt. Díky tomu se životní náklady snižují.

Kreditní karta

Pamatujte, že kreditní karta je prostě revolvingová půjčka. Proto s ní musíte zacházet jako s jednou půjčkou. Totéž platí pro kontokorent na osobním účtu. Pokud tedy používáte kreditní kartu s velkým limitem, který nepoužíváte, přemýšlejte o jejím vzdání nebo snížení.

Plat s bonusem

Často se stává, že máme smlouvu s šéfem v práci. Dostaneme nejnižší domácí a zbytek jako bonus za vykonanou práci. Pro našeho šéfa je to dobré řešení, necítíme příliš velký problém, protože stále máme tolik peněz, kolik jsme se dohodli, ale banka věří opaku. Pro něj je diskreční bonus něco, co není jisté, přestože se šéfem souhlasíme. Bonus tedy může, ale nemusí, čím neznámější částky v našich výdělcích, které nejsou jisté, tím nižší je hodnocení bonity banky. Pokud tedy půjdete do práce a plánujete si brzy půjčit, měli byste se ujistit, že celá částka, kterou dostanete, je váš základní plat.

Video: A Writer at Work The Legend of Annie Christmas When the Mountain Fell (Leden 2020).

Zanechte Svůj Komentář