Domácí tonikum

Pro čištění obličeje se vždy vyplatí používat bylinky, v tomto případě infuze. K tomuto účelu můžeme použít heřmánek, nalijeme 10 g sklenice vroucí vody a necháme zakryté (na obalu heřmánku by se mělo přesně psát, kolik má namočit ve vodě), pak namáhat a používat k mytí obličeje dvakrát denně - ráno a večer.

Pro další tonikum budete potřebovat oleje: cedr a jalovec (jsou k dispozici za nízké ceny a používají se v tomto receptu, také účinné). Připravíme 3/4 šálku teplé vody a přidáme 2 kapky těchto olejů. Toto tonikum funguje nejlépe, když si umýváte obličej více než dvakrát denně, nejlépe každé 2-3 hodiny.

Něco, co většina z nás má doma, je citron, který je známý svými antiseptickými a antibakteriálními vlastnostmi, a proto se používá k léčbě akné doma. Kromě toho rozjasňuje pokožku, snižuje vyblednutí a snižuje póry a dokonale osvěžuje. Chcete-li připravit tonikum, vařte 2 šálky vody a přidejte polovinu citronové šťávy. Připravené tonikum lze nalít do láhve a opláchnout si obličej, v závislosti na vašich potřebách, dvakrát denně nebo častěji.

Zanechte Svůj Komentář