7 triků, které vám pomohou zhubnout a zároveň se cítit dobře

Dokonalá postava je něco, o čem mnoho z nás sní. Obvykle se však nechceme vzdát všeho nebo věnovat celý svůj život a přizpůsobovat je našemu hubnutí. Vyzkoušíte dietu, ale nemáte vytrvalost, abyste se jich mohli držet. Nemáte sílu a čas na cvičení. Co tedy dělat? Zde je několik způsobů, jak zhubnout, nikoli takovým rychlým tempem, ale aniž byste se vzdali všeho a cítili se pořád pořád.

1. Vaše strava by neměla způsobit malátnost

Už máte dost stravy? Strava by pro nás neměla být zátěží, musíte si to uvědomit. Nemůžete dosáhnout výsledků, pokud vás strava duševně poškozuje. Jak to udělat, jak být na dietě a zároveň se cítit dobře? Zde je několik bodů, na které se musíte držet.

  1. Nemůžete mít hlad po jídle, jíst více, pokud musíte. Důležité je to, co jíte, ne kolik jíte.
  2. Změňte proporce jídla. Více zeleniny, hodně bílkovin, mnohem méně uhlohydrátů.
  3. Nevzdávejte se - omezte to! Nejprve se nemusíte vzdát všeho. Máte rádi pouze slazenou kávu? Pokračujte ve slazení, můžete se pokusit omezit pouze množství cukru. Časem se dostanete do bodu, kdy jej přestanete používat.
  4. Vyměňte občerstvení za zdravé občerstvení. Máte rádi svačinu, musíte jíst stres? Stačí nahradit sladkosti nebo slané občerstvení zdravějším ovocem nebo sušeným ovocem.
  5. Máte rádi pizzu? Pak jen sníst pizzu. Nepomůže to vaší stravě, ale pomůže vaší psychice. Jen se snažte, aby to nebylo příliš často.
  6. Změřte účinky. Když uvidíte pokrok, bude s větší pravděpodobností pokračovat ve stravě.
  7. Používejte přírodní doplňky. Dosáhnete výsledků rychleji a do jisté míry to vyrovná účinky vašich stravovacích kompromisů.

2. Nedělejte to sami

Nejhorší situace je, když začneme stravu sami, nevíte základní předpoklady a to, co platí zásady zdravého stravování. Proto na začátku stojí za to využít pomoc dietologa, který nás naučí jednoduše znovu jíst.

To není přehánění, můžete začít jíst úplně jinak a zhubnout. Stačí se naučit tajemství zdravého stravování a vědět „co jíst“. Pak si vědomě vyberete jídlo, vědomě si kupujete věci v obchodě. Tyto znalosti se však přenesou do efektů, i když se za každou cenu nesnažíte zhubnout. Obezita je výsledkem dvou věcí, životního stylu a toho, co jíme. To je ve většině případů a změnou alespoň jedné věci nebo výživy můžeme vypadat lépe a cítit se lépe.

Proto dříve, než jdete na dietu, připravte se na ni podstatně, nebo použijte rychlejší cestu a vyhledejte pomoc dietologa. Pomůže vám vytvořit stravu, na které se nebudete obtěžovat, a naučí vás, jak jíst zdravě.

3. Ať jsou vaše cíle skutečné

Mnoho lidí si stanovilo nerealistické cíle a přitom zhublo. Pak jsme zklamaní, když je nedosáhneme. 10 kg za 3 měsíce? Je to opravdu možné a rychlejší. Můžete ztratit 10 kg za měsíc. Jako byste se opravdu uvízli uvnitř, můžete to udělat i za dva týdny. Ale to není to, co máme na mysli. Strava by měla být příjemná, měla by být lehká, není určena k ponoření našeho fyzického a duševního zdraví. Proto dodržujte metodu "dětské kroky", což jsou malé kroky. Používejte malé krátkodobé cíle, které lze snadno ověřit a dosáhnout. To zvýší vaši motivaci a nakonec přispěje k dosažení tohoto velkého cíle.

Vím, že by bylo hezké být teď krásný a štíhlý. Nejlépe po měsíci stravy. Ale zeptejte se sami sebe, stojí to za to. Výsledkem je často yo-yo efekt. Pak získáte více než během své počáteční hmotnosti. Druhým problémem je ochablá kůže, která se nemůže v tak krátké době regenerovat. Další věcí je zdraví, které také trpí. Rychlá strava je obvykle sterilní. Chvíli pracují, ale jejich dlouhodobé používání ničí naše zdraví.

4. Věřte své hlavě

Vy ani nevíte, jak důležitá je vaše „hlava“ při hubnutí. Pozitivní přístup je při stravě nesmírně důležitý. Čím více selhání (jako je pizza), nedosáhneme zamýšlených cílů, motivace klesá, cítíme se unavení. Jiní jedí něco dobrého a my se podíváme znovu. Nemůžeme jíst bramborové lupínky atd. Atd.

Váš postoj je nesmírně důležitý. Musíte přeměnit své myšlení na výnosné myšlení. Nedívejte se na to, co při jídle ztratíte, ale na to, co získáte. Nebudu jíst hranolky, ale budu jíst velmi chutné hranolky, které jsem vyrobil. Díky tomu se po vážení za týden cítím lépe a znovu zhubnu.

5. Méně je více - méně je více

Toto je nesmírně důležité pravidlo, které byste si měli pamatovat. Funguje v mnoha oblastech profesionálního i soukromého života. Funguje také dobře při hubnutí. Ačkoli to zní na první pohled trochu iracionálně, má to větší smysl.

Je to jen o jídle více malých jídel po celý den, než o méně, ale o větších. Jedna věc je žaludeční nádivka. Z tohoto důvodu pro nás nestačí malé porce. Musíme to vrátit zpět do normálu. Můžeme to udělat tím, že jí menší porce, ale častěji se nebudeme cítit hladoví.

Druhou věcí je pocit hladu. Pocit hladu je na stravě horší než jíst cokoli, co máme po ruce. Proč? Protože tělo hladové začíná ukládat tuk. Je to jeho mechanismus přežití z dob, kdy jídlo nebylo tak snadno dostupné, a abyste toho dosáhli, musíte nejprve spustit oštěp v lese. I když máme dnes dost jídla, mechanismus sám byl zakódován v našich genech.

6. Sledování pokroku

Na začátku své stravy jsem měl notebook. Dimenze byly v něm uloženy jednou za měsíc. Nevíte, jak velkou spokojenost to přináší, když vidíte, že dosáhnete úspěchu. Že překonáte další hranice. Opravdu to doporučuji.

7. Cvičení

Při renovaci domů jsem ztratil největší váhu. Opravdu. Celý den byl vzhůru. Dosáhl jsem skvělých výsledků, a když to skončilo, šlo to mnohem pomaleji. Proto cvičení hrají velmi důležitou roli, ale zdůrazňuji. Nikdy jsem nebyl v tělocvičně. Do bazénu chodím sporadicky k radosti dětí. Neběhám, nekříží se, nemám lyžovat. Někdy se mi to stane na kole. Koneckonců, dokázal jsem zhubnout.

Je to jen o běžné činnosti. Hraní s dítětem je již cvičení. Procházka je také cvičení. Více se o tom dočtete zde. Proto jsem hodně chodil. Pak pro mě byla procházka 10 km denně. Na dovolené jsem byl schopen jet i 30 km během dne bez velkého úsilí. Pro člověka, který se předtím vůbec nechtěl chodit, to byly skvělé úspěchy :)

Zanechte Svůj Komentář