Domácí léky na oteklé nohy

Otok nohou je běžným problémem u žen. K tomuto problému obvykle dochází, když se tekutina začne hromadit v tkáních a vede k otokům, které pak známe jako oteklé nohy. Není to těžké. Celý den na nohou v nepohodlných botách a připravené. K tomu jsou přidány faktory, jako je stárnutí, těhotenství, premenstruační syndrom, nutriční nedostatky a špatný oběh. Dnes se pokusíme bojovat s problémem oteklých nohou.

Lidé, kteří trpí cukrovkou, mají nadváhu nebo mají problémy s ledvinami, játry nebo srdcem, jsou také citliví na tento problém. Samozřejmě velmi často postihuje těhotné ženy, pak se v našem těle hodně děje. Zpočátku to způsobuje určité nepohodlí a problémy s chůzí. Pokud však problém eskaluje, měl by být konzultován s lékařem. Může to být problém související se srdečními chorobami nebo jinými výše uvedenými orgány.

Rychlý způsob, jak omezit otoky nohou

Kontrastní hydroterapie zahrnuje použití jednou teplé a studené vody. Teplo pomáhá zlepšit krevní oběh, zatímco chlad pomáhá snižovat otoky. Stačí naplnit dvě misky vodou, jedna teplá a druhá studená. Potom nohy namočíme do teplé mísy po dobu 3 minut, pak do studené mísy na minutu. A tak střídavě po dobu asi 15-20 minut.

Ošetření je bezpečné, takže se může opakovat tolikrát, kolikrát je potřeba. I během dne si můžeme odpočinout od denních povinností a léčit. Samozřejmě, pokud máme takovou příležitost.

Masáž

Masáž chodidel je jedním z nejúčinnějších způsobů zduření. Navíc, když někoho požádáme, aby nám to udělal, je to skvělá relaxační terapie. Skvělé, zejména v těhotenství, dokáže ze svých ramen odstranit veškerý stres a starosti. Relaxace matky také pomáhá relaxovat dítě a dává mu dobrou náladu.

Pro masáž potřebujeme olivu, která bude teplá. Poté, vytváříme mírný tlak na oteklé nohy, masírujeme, ale pouze v horním směru. Chceme také, aby masáž stimulovala krevní oběh. Masáž může trvat 5 minut nebo déle. Záleží na vás.

Zázvor pro otoky nohou

Ginger je přírodní protizánětlivý a diuretikum. Proto jej můžeme použít k léčbě opuchů nohou.

Jak to používat? Můžete vařit zázvorový čaj a pít 2-3 šálky. Můžete také převrátit zázvor, pokud vám nevadí kořenitá chuť, nebo jej použít k masáži a přidat olej do zázvoru nebo nastrouhaný zázvor.

Jak vařit zázvorový čaj

  • přírodní med (podívejte se, jak zkontrolovat, zda je skutečný)
  • trochu citronové šťávy
  • 400 ml minerální vody
  • 200g loupaného a sekaného zázvoru

příprava

Přidejte zázvor do vroucí vody. Vařte to po dobu 5 minut a odložte na vychladnutí. Když je vařená vlažná, přidáme zbývající ingredience.

Jablečný ocet pro oteklé skvrny

Jablečný ocet může snížit otok tkáně. Vysoký obsah draslíku snižuje zadržování tekutin, což je běžná příčina otoků nohou.

Smíchejte octový jablečný ocet s vodou 1: 1 a poté namočte do roztoku ručník. Vypusťte to a zabalte jej na nohy po dobu 10 minut. Ošetření můžete opakovat.

Titulní fotka: Designed by Freepik

Zanechte Svůj Komentář