Na tvých nehtech jsou kapely? Podívejte se, co znamenají!

foto pintrest

Často se říká, že nehty jsou naší vizitkou. Je to pravda, ale nejen pokud jde o náš vzhled. Panznokcie nám také může signalizovat některé problémy se zdravím. Proto nesmíme podceňovat změny, které se v nich vyskytují. Jeden může být pruhy na nehtové desce.

Pokud jsou na nehtech svislé výstupky, může to být způsobeno mnoha důvody. Tyto výčnělky sestávají hlavně z bílkovin a jedním z důvodů jejich výskytu je prostě stárnutí. Pokud se však objeví v mladém věku a v poměrně krátké době, může to znamenat zdravotní problémy.

Nejprve však musíme vyloučit fyzická zranění. Mohou být způsobeny nadměrným kontaktem nehtů s vlhkostí. Čisticí prostředky a čističe na nehty mají také negativní dopad na jejich vzhled. Když však tyto příčiny odstraníme, budeme mít další důvody, které se již týkají našeho zdraví.

Svislé rýhy na nehtech

Důvodem těchto vertikálních hřebenů na nehtové desce mohou být zdravotní problémy. Některé z nich jsou:

  1. trachyonychie
  2. periferní arteriální onemocnění
  3. revmatoidní artritida
  4. hormonální poruchy
  5. poruchy metabolismu
  6. svrab
  7. alopecia areata

Jak zabránit brázdě na nehtech

Za zmínku stojí, že lékařským názvem této choroby je onychorrhexis nebo Beau linie. Takto jsou určeny svislé pruhy na nehtech, které můžete také pozorovat doma. Pro jejich prevenci je velmi důležitá správná hygiena rukou a péče o nehty.

Musíte také jíst potraviny bohaté na zinek, vápník a hořčík, které jsou skvělé pro vaše nehty. Najdete je v sýrech, vejcích a rybách. Lézie mohou mít také fungální základ, takže je dobré se poradit s lékařem.

Viz také: Co znamenají bílé skvrny na nehtech

Zanechte Svůj Komentář