8 triků, které vám pomohou ušetřit na benzínu!

Pravidelné používání automobilu pro dojíždění, a to i v práci, je pro náš domácí rozpočet obrovským nákladem. Co můžete udělat, abyste utratili méně, aniž byste obětovali pohodlí z vlastnictví automobilu? Můžeme začít řídit, abychom spotřebovali méně paliva.

Mírně, ale rychle zrychlete

Pomalé zrychlení je pro ekonomiku špatné, je lepší získat rychlost rychleji a jet vhodnou rychlostí, než spalovat delší dobu na nižší rychlostní stupeň, aby se vozidlo zrychlilo. Přidání příliš energického plynu je však pro naše spalování zabijákem. Rychlé zrychlení spotřebovává mnohem více paliva. U některých modelů aut, z toho, co si pamatuji, některé BMW, bylo dočasné spalování omezeno na určitou hodnotu na displeji, protože skutečný výsledek dal majitelům bolesti hlavy.

Proto se vzdejte rychlé zrychlení, protože obvykle to prostě není pro nic potřeba. A tak se za chvíli zastavíme u příštích semaforů. Nedělejte to však příliš pomalu, pokud je to možné, měli bychom zrychlovat stisknutím pedálu plynu do 3/4 hloubky, dokud nedosáhnete zamýšlené rychlosti.

Máte tempomat? Začněte používat!

Při jízdě stabilní rychlostí spotřebuje automobil výrazně méně paliva. Je pravda, že spalování se zvyšuje, např. Během stoupání do kopce, když se tempomat snaží udržet rychlost, a my bychom je mohli překonat ztrátou, ale součet je menší. Pokud tedy máte tempomat a řídíte delší trasy, například k práci, použijte jej.

Do recenze na čas

Věděli jste, že jízda se špinavým vzduchem nebo palivovým filtrem zvyšuje spalování? Dokonce i poškozený termostat má negativní vliv na spalování, protože motor se nemůže správně zahřát, a to spalováním benzínu. Proto je důležité provádět pravidelné kontroly v intervalech doporučených výrobcem.

Vypněte klimatizaci

I v zimě je vhodné čas od času zapnout klimatizaci, abychom se postarali o celý systém a zabránili plísním. Klimatizační systém navíc obsahuje odvlhčovač, což je důvod, proč je užitečné jako vhánění za mokra, které zabraňuje zamlžení oken.

Jízda s klimatizací však vede ke zvýšení spotřeby paliva o 15%. To je docela hodně, pokud počítáme cenu klimatizace po celý rok.

Naplánujte si trasu před odjezdem

Dokonce i při cestování po městě můžete lépe naplánovat trasu tím, že to uděláte před odjezdem. Snažte se vyhnout dopravním zácpám a vytvořte trasu, abyste se zahnuli na všech místech, která potřebujete, nikoliv konkrétně zpětně.

Efektivní trasa vám ušetří nejen palivo, ale také čas. Pokud se chystáte na dlouhou cestu, porovnejte trasu nejen co se týče délky, ale také ekonomie cestování.

Zkontrolujte tlak v pneumatikách

Výrobci automobilů poskytují optimální tlak pro každý model. Stojí za to se ujistit, že to bylo přesně tak, jak řekl výrobce. Nejen pro bezpečnost cestujících, ale také z hlediska spalování je to důležité.

Nepřivezte věci, které nemusíte dělat

Často neseme zbytečné věci, které v tuto chvíli nepotřebujeme. Čím větší je hmotnost vozidla, tím větší je spotřeba paliva.

Zanechte Svůj Komentář