Jak rozpoznat depresi v milované

Jak rozpoznáte depresi v milované? Jaké signály nám říkají, že náš partner má problém? Depresi nelze podceňovat, je to vážná nemoc a její důsledky mohou být někdy tragické.

deprese je to nemoc a o tom není pochyb. Latinské jméno to odráží velmi dobře, protože deprese pochází depressio - "hloubka", deprimere - „ohromující“. Deprese se nás začíná dotýkat, když nás něco začíná zahltit, už nedokážeme sami řešit problémy. Poté se dostáváme do depresivních stavů, které se vyznačují hlavně:

  • cítit se smutně
  • nízká sebeúcta
  • nedostatek sebevědomí
  • vina
  • negativní přístup k životu
  • sebevražedné myšlenky
  • nespavost nebo nadměrná ospalost
  • ztráta chuti k jídlu

Špatné dny se stávají nám všem, takže není divu, že jsme někdy smutní. Tento stav může někdy trvat déle. Ale když je to deprese, jak to odlišujete od normálního smutku? To uděláme dnes. Pokusíme se vám nakreslit signály, které mohou naznačovat, že někdo z nás je v depresi. Samotná deprese může mít také různé stavy od mírných po těžké s psychotickými příznaky.

Pamatujte si to v žádném případě to není známka toho, co je jeho slabost, I když řekneme „byl vždy silný, dokáže to zvládnout“, nemusí to tak být. Deprese je porucha (nemoc), jejíž příčina je vysvětlena. Neexistuje pravidlo, kdo bude ovlivněn. Je to jako zima. Lidé, kteří jsou vynalézaví v životě, stejně jako ti, kteří se stále potýkají s problémy, mohou trpět depresí. Je to proto, že jeho výskyt je určen hlavně nerovnováhy v mozkových neurotransmiterových systémech, Proto byste nikdy neměli říkat, že jste slabí, protože jste v depresi. Je to jako volat někoho slabého, když dostal rakovinu.

Jak rozpoznat depresi v milované

Už to víme co je deprese, Víme také, že problém deprese může ovlivnit každého a nás. Proto stojí za to vědět, jak rozpoznat tuto depresi. Dnes vám představíme několik příznaky depreseže můžete diagnostikovat sami sebe pozorováním chování svých blízkých.

Problémy se spánkem

Lidé s depresí trpí poruchami spánku, ale v závislosti na případě se mohou velmi lišit. Někdy to bude problém spát nebo se probudit nervózně uprostřed noci. Může se také projevit jako nadměrná ospalost. Pak bude člověk trpící depresí navzdory nedostatku mimořádné aktivity během dne ospalý.

Změny nálady

Deprese nutně neznamená trvalý smutek. Lidé s depresí často trpí náhlými změnami nálady. V tuto chvíli se s vámi mohou hrát, bavit se a zpívat, a pak se ponořit dovnitř a vrhnout se do smutku.

Nedávno téma deprese propagovalo některé sebevraždy Chestera Benningtona, který trpěl depresí. Jeho žena později v médiích poukázala na velmi důležitý problém a na to, jak deprese vypadá. Pojďme se z toho poučit. Talinda zveřejnila film s hudebníkem, který byl natočen 36 hodin před její smrtí. Ukazuje Chesterovi, jak se směje s dětmi a hraje si. To ukazuje, že deprese nemá žádnou specifickou „tvář“ a může nám uniknout bez povšimnutí. Toto video byste chtěli vidět.

Pesimistický přístup k životu

Není to jen typická černá vize budoucnosti, ale i katastrofická vize nadcházejících událostí. Depresivní pacienti se nejen pesimisticky dívají na záležitosti kolem, ale také vidí všude blížící se katastrofě. To lze vidět, když se některé zdánlivě řešitelné problémy stanou nepřekonatelnou stěnou pro ně.

Může také nabýt tak silných příznaků, že se osoba trpící depresí bude bát řídit auto a bát se pokaždé po vstupu do smrtelné nehody.

Nestarat se o sebe

Obvykle jíme problémy, ale když se najednou někdo přestane úplně starat o sebe a svou stravu, i když nějak příliš nežije zdravě, může to signalizovat některé depresivní stavy. S emocionálními poruchami jsou úzce spojeny hladové bolesti v různých denních i nočních dobách.

Časté občerstvení nemusí být známkou lakomosti, ale problémy s depresí. To však nelze zobecnit, ale je to jeden ze signálů, který by nám měl dát něco pochopit.

Zpomalení

Lidé s depresí obvykle začínají pracovat pomaleji. Jejich každodenní povinnosti, vstávání z postele, čištění zubů zabírají více času. Příprava na práci nebo dokonce jen pohybující se kolem. S tím také souvisí nedostatek ochoty jednat. Pokud někdo rád něco dělal, například hrál na počítači nebo hrál fotbal a najednou ztratil touhu něco udělat, může to být příznak deprese.

Lidé trpící depresí velmi často ztrácejí touhu po společenském životě, ale jak jsme již zmínili, nemusí to tak být. Deprese nemá jednu tvář.

Předstírat, že je radost

Víte, jak říct, jestli se někdo opravdu směje? Podívejte se na rohy očí, pokud jsou vrásčité, pak je smích upřímný. To je jeden z výrazů obličeje, který je těžké naučit se padělat. To je důvod, proč je čestný smích rozpoznatelný, zejména když někoho dobře známe.

Předstírat, že je radostný, pokud by to byla normální reakce člověka, je známkou deprese. Toto nesmí být podceňováno. Proto pokud máte podezření na někoho, kdo může mít problémy s depresí, věnujte pozornost tomu, jak se smějete.

Zanechte Svůj Komentář