Tyto věci používáte každý den a mohou způsobit rakovinu!

foto: healthyloot.com a Designed by Freepik

Nechceme vás vyděsit a říkáme, že každý, kdo má s těmito věcmi kontakt, dostane rakovinu. Není tomu tak, ale stojí za to si uvědomit, co nás obklopuje a moudře vybírat. Vědecký výzkum upozorňuje na nebezpečné karcinogeny používané v průmyslu. Patří sem například formaldehyd, triclosan a naftalen.

Osvěžovače vzduchu

Vůně jehličnatého lesa nebo levandule samozřejmě nepochází z přírody, ale z vůní, které tvoří daný vůní kytice. Osvěžovače vzduchu mohou způsobovat problémy s horním dýchacím ústrojím. Osvěžovače vzduchu mohou také obsahovat těkavé látky, které způsobují růst rakovinných buněk v těle.

Viz také: přírodní osvěžovač vzduchu

K čištění různých povrchů používáme stejně silné chemikálie. Proč nedůvěřujeme starým domácím prostředkům, jako je ocet, které jsou skvělé pro čištění, ale my stříkáme stejnou chemii na náš dřevěný nábytek, který pak vdechujeme?

Viz také: čištění octa

Zubní pasta a ústní voda

Triclosan a fluorid jsou látky, které se často vyskytují v zubních pastách. Tyto sloučeniny jsou nebezpečné a hromadí se v těle. Triclosan se používá již mnoho let v kosmetice, je antibakteriální látkou, takže není překvapivé, že se objevuje v přípravcích pro ústní hygienu. Podle směrnice Evropské unie o kosmetických prostředcích 76/768 / EHS může být triklosan použit pro výrobky v koncentraci nejvýše 0,3% v konečném výrobku.

Používá se po dlouhou dobu, ale nebylo to tak dávno, co se na to důkladněji podíval. Bylo zaznamenáno, že triklosan pod vlivem chlorované vody podléhá transformaci a může mít karcinogenní účinek. Zubní pasty samotné obsahují také fluorid.

Viz také: recept na přírodní zubní pastu

Teflonem potažené nádobí

Teflonové povlaky jsou skvělé pro smažení. Nemusíte používat tolik tuku a jídlo se k němu příliš nedrží. Teflon je však karcinogenní. Nazývá se dokonce „azbestem 21. století“. Je pravda, že neexistují žádné přesvědčivé lékařské důkazy, ale existují pověsti o karcinogenním účinku teflonu na naše tělo. Můžete je vidět i ve výzkumu Poradní komise pro vědu Agentury pro ochranu životního prostředí USA.

Při nákupu teflonových jídel je třeba věnovat pozornost ceně, zde často cena = kvalita. Kromě toho pro ně nikdy nepoužívejte kovové příbory. Nesmíte jíst teflon, a to se může stát, když ho poškrábáte a začne se oddělit od jídla. Proto se pro teflon doporučuje používat dřevěné lžíce a pádla. Když se teflon z pánve začne odlamovat, vyměňte jej za nový.

Naftalen

foto takprosto.cc

Naftalen nebo naftalen je produkt, který byl populární v mnoha domácnostech.naftalen není mutagenní. Existují experimentální údaje, které naznačují, že tento vztah existujekarcinogen. Naftalen se často používá pro odpuzovače hmyzu.

Dekorativní svíčky

Dekorativní svíčky vypadají hezky, ale často obsahují olovo, které může způsobit hormonální poruchy u lidí všech věkových skupin. Děti mohou mít potíže s učením, když je doma příliš mnoho olova. Nahromaděné v těle však mohou přispět k rozvoji rakovinných buněk.

Zanechte Svůj Komentář