Domácí opravné prostředky na spálení od slunce

Sprcha, ale ne zima!

Studená voda snižuje teplotu nervových zakončení pokožky, díky čemuž má analgetický účinek. Spálená kůže je však velmi horká, takže kontakt s ledovou vodou by mohl vést k tepelnému šoku. Voda, kterou oplachujeme spálenou pokožkou, by proto měla být zpočátku vlažná. Teprve po několika minutách můžete postupně snižovat teplotu, aby byla chladná, ale ne příliš chladná. Aby sprcha uvolnila spálenou pokožku, měla by trvat 10-15 minut.

Tvaroh, podmáslí, kefír nebo prostý jogurt

Při opalování dochází k narušení normálního kyselého pH pokožky, což zajišťuje dostatečnou hydrataci a ochranu před mikroorganismy. Sluneční paprsky poškozují mikroprostředí na povrchu naší pokožky. Kefír, podmáslí nebo tvaroh jsou kyselé, proto pomáhají znovu získat správnou úroveň pH pokožky. Mléčné výrobky navíc obsahují řadu bílkovin kravského mléka (kasein, albumin, vysokomolekulární globuliny) a vitaminy A, D a E, které regenerují poškozenou pokožku.

Jak používat: Na zarudlou pokožku jednoduše aplikujte obklady z gázy namočené do kefíru nebo sraženého mléka.

Zábalky s plátky čerstvé okurky

Okurka je bohatá na antioxidanty a vitamín C, díky čemuž dokonale chrání a vyživuje pokožku. Nakrájejte plátky na postižené oblasti a nechte působit 30 minut. Jemná okurková šťáva je zvláště dobrá pro spálenou pleťovou pokožku.

Ovesná mouková koupel

Ovesná mouka obsahuje beta-glukan - chemickou sloučeninu, která zlepšuje ochranné funkce pokožky a zabraňuje ztrátě vody z jejích hlubších vrstev. Chcete-li zvlhčit pokožku podrážděnou sluncem, nalijte několik lžic ovesné mouky do vany vlažné vody.

=

Zanechte Svůj Komentář