Děkuji na silnici s nouzovými světly? Můžete zaplatit pokutu 300 PLN!

Často, když nás někdo nechá na cestě nebo nám udělá laskavost na cestě, děkujeme mu několika signály z výstražných světel, tj. Dvojitým indikátorem. Kultura na cestách je velmi důležitá. Stojí za to být ostatním milý a když jednoho dne budeme potřebovat laskavost jiného řidiče, vrátí se k nám. Čím častěji dáváme někomu takovou laskavost, ostatní řidiči se budou cítit povinni udělat totéž.

Ale jak nám dáte vědět, že jsme vděční za to, co pro nás někdo udělal? Blikání nouzovými světly může být pro nás docela nepříjemné, a to i ve formě pokuty 300 PLN.

Kdy je povoleno výstražné světlo?

Nouzová světla se používají pouze k upozornění řidičů na nebezpečí. Můžeme je použít tím, že zastavíme na konci zastaveného sloupce vozidel, abychom signalizovali vozu jedoucímu dozadu, že musí zpomalit, aby bezpečně zastavil.

Používáme je také k tomu, abychom ostatním věděli, že se našemu vozu něco děje, a náš styl jízdy se může změnit, takže by měli být opatrní. Také když zastavíme na místě, které není povoleno kvůli poruše našeho vozidla.

Nemůžeme však zaparkovat zákaz a zapnout výstražná světla, abychom se ospravedlnili. Pokud se ukáže, že se s vozem nic nestalo, porušíme dva zákazy, zastavení a semafory. V důsledku toho jsme vystaveni dvojímu mandátu.

Také nemůžeme poděkovat za roh nebo dlouho blikat. Za tento druh chování na silnici čelíme také pokutě 100 PLN.

Jediné, co můžeme udělat, je udělat gesto, např. Vlnu ruky řidiči. Když je však za námi, obvykle to asi neuvidí. Během léta, kdy je okno otevřené, můžeme gestem poděkování oslovit. Obvykle však nemáme možnost. Poté pomozte s chytrými gadgety, jako je speciální světlo, poděkovat dalším účastníkům provozu :)

Některá světla mohou také vykazovat různé emoce a např. Se omlouvat za něco, když jsme udělali něco špatného. Může také ukázat, že jsme naštvaní, protože se někdo choval nesprávně.

foto: team-bhp.com

Toto světlo pracuje na pilotovi a osvětluje emotikonu úsměv, který má poděkovat ostatním.

foto: Team-BHP

To však může projevit více emocí. Je také ovládán dálkovým ovladačem, což je velká výhoda. Po autě není třeba natahovat žádné další kabely.

foto: aliexpress.com

Tato deska je také přilepena k zadnímu oknu a může zobrazovat různé nápisy.

Zanechte Svůj Komentář