Které ovoce pomáhá nejlépe spalovat tuk?

foto: Navrhl Freepik

Jde ovoce a strava ruku v ruce? Samozřejmě je, ale nemůžete to přehánět. Nezapomeňte, že ovoce je fruktóza a fruktóza je cukr. To je důvod, proč ne každé ovoce je vhodné pro stravu, ale existují i ​​ty, které nám dokonce pomáhají zhubnout. Dnes vám představíme jeden takový plod, který může být trvale ve vašem jídelníčku.

Grapefruit vám pomůže zhubnout

foto: Navrhl Freepik

Začněme tím, že grapefruity mají opravdu nízký obsah kalorií. 100 g tohoto ovoce obsahuje asi 50 kcal. To však není jedinou výhodou. Jíst grapefruit může urychlit váš metabolismus, a proto je během dne velmi dobrým občerstvením.

Jakou denní dobu ho jíst

Nejezte to však na lačný žaludek. Kyselina v ní obsažená mu může ublížit. Citrus by se nikdy neměl jíst na lačný žaludek. Můžete si ji dát na oběd nebo odpolední čaj.

Bílé maso funguje lépe

Je zajímavé, že hubnutí je velmi dobře podporováno bílým masem na kůži, takže když jíte grapefruit a tato chuť vás neobtěžuje, zkuste se mu vyhnout. Kromě toho grapefruit obsahuje hodně vody a čistí naše tělo toxinů.

Glykemický index

Nedávno jsme při popisu stravy Dukan vysvětlili, co je glykemický index. Takže víme, že produkty s nízkým GI jsou pro nás lepší během stravy a grapefruit má nízký glykemický index 20.

Spousta vitamínů a minerálů

Grapefruity jsou velmi dobrým ovocem, pokud jde o minerály nebo vitamíny. Obsahují mimo jiné fosfor, draslík, sodík, vápník, železo, hořčík a zinek. Kromě toho vitaminy B1, B2, niacin, b6, kyselina listová a vitamíny E, C a A.

Další vlastnosti grapefruitu

  1. Obsahuje vitamín C a beta-karoten
  2. Má dobrý vliv na srdce
  3. Snižuje špatný LDL cholesterol
  4. Pomáhá regulovat tlak
  5. Má protirakovinné vlastnosti
  6. Antibakteriální a protiplesňové

Zanechte Svůj Komentář