5 znaků, že vám chybí Omega-3

Omega-3 mastné kyseliny jsou mimořádné a cenné pro naše zdraví. Předcházejí nemocem a pomáhají nám udržovat mládež. Ovlivňují dobře náš mozek a zrak. Studie ukazují, že matky dětí, které během těhotenství přijaly dostatečné množství omega-3 mastných kyselin, jsou později chytřejší.

Podporují omega-3 mastné kyseliny

 1. mozek
 2. ostatky
 3. srdeční
 4. Zvyšují imunitu
 5. Podporují vývoj plodu dítěte
 6. oči

Příznaky nedostatku Omega-3

Zde je seznam pěti nejčastějších příznaků nedostatku omega-3 mastných kyselin. K jejich doplnění můžete získat přírodní produkty, jako jsou:

 1. makrela
 2. losos
 3. pstruh
 4. sardinky
 5. vlašské ořechy
 6. lněný olej
 7. lněný
 8. semena chia
 9. vajíčka
 10. zelené sójové boby

1. Měkké a křehké nehty

foto: Navrhl Freepik

Jen proto, že se vaše nehty snadno zlomí nebo jsou velmi měkké, může znamenat, že vám chybí omega-3 mastné kyseliny.

2. Nespavost

Obtížnost zaspání může být také známkou nedostatku Omega-3. Často hledáme důvod, proč nemůžeme usnout. Sotva někdo věnuje tomuto aspektu pozornost. Přidejte do své stravy omega-3 mastné kyseliny a můžete konečně začít dobře spát.

3. Artralgie

Pokud zaznamenáte zvýšení bolesti kloubů nebo artritidy, může se vaše tělo pokusit získat více omega-3 mastných kyselin. To je velmi nepříjemný příznak, který někdy dokonce brání každodenním činnostem.

4. Problémy s pamětí

Nejenže bude pro vás obtížnější zapamatovat si některé informace, ale budete mít také potíže se zaměřením na svou práci. Pokud zaznamenáte problémy s pamětí nebo koncentrací, zkuste do své stravy zavést více Omega-3.

5. Suchá pokožka

Vaše pleť potřebuje omega-3 mastné kyseliny pro udržení hydratace a zdraví. Dostatek jídla Omega-3 pomůže vaší pokožce vypadat mladší. Když jim dojde dieta, kůže může být suchá, podrážděná a svědivá.

Zanechte Svůj Komentář