Kdo bude muset rozdávat peníze od 500+? Polské rodiny vrátí celkem 48 milionů PLN!

Podle Business Insider Polska, podle ministerstva práce, polské rodiny nelegálně shromáždily přibližně 48 milionů PLN z programu 500+. Kdo bude muset peníze nyní vrátit? Jen v Poznani je to 320 rodin, v Krakově 900 a ve Vratislavi 500.

Kdo bude muset vrátit peníze od 500+

Někteří lidé, kteří se vracejí, jsou ti, kteří nepřiznali, že mají dodatečný příjem. Vrácení se týká především rodin, které v žádosti uvedly příjem nepřesahující 800 PLN na osobu. Podle zákona mají tyto rodiny rovněž nárok na 500 PLN za své první dítě. Když se však jejich příjem v průběhu času zvyšuje, např. V důsledku práce navíc a překračuje tuto částku, rodiny ztrácejí své výhody.

Pokud o tom však neinformují úředníky a budou i nadále účtovat 500+ za první dítě, a nejen za druhé, budou nyní muset vrátit dávky, které již dostaly.

Náměstek ministra zajišťuje, že díky zvláštním systémům IT budou obce téměř jistě získávat nepravdivé nároky na výhody z programu. Je proto nutné nahlásit každou změnu v příjmové a rodinné situaci, která byla od samého začátku zdůrazněna ministrem práce Elżbietou Rafalskou, který program představil.

Zanechte Svůj Komentář