To se stane s vaším tělem, když budete jíst jedno vejce každý den

Vejce jsou jednou ze základních složek naší stravy. Obsahuje pro nás spoustu cenných ingrediencí. Téměř 75% tvoří voda, kromě toho, že obsahuje bílkoviny, cenné pro nás nenasycené tuky a uhlohydráty. K tomu najdeme vitaminy jako A, D, E, K a B2 a B12. Jsou také zdroji minerálů, jako je vápník, fosfor, draslík, železo a hořčík. Zajímá vás, jak jeho denní spotřeba může ovlivnit vaše zdraví?

Jíst jedno vejce každý den

Někteří se budou ptát, není to moc? Zeptal jsem se profesionálního dietologa, který mi kdysi pomohl a není to vůbec problém. Můžeme dokonce jíst dvě vejce denně, pokud to potřebujeme. Během týdne můžeme jíst sedm vajec beze strachu, i když zhubneme. A co víc, stojí to za to udělat, protože díky tomu získáme hodně.

Vejce obsahují cenné živiny pro zdraví

O tom jsme však psali hned na začátku. Obsahují vitamíny a minerály. Z tohoto důvodu poskytují pocit sytosti na dlouhou dobu a uhlohydráty v nich obsažené se uvolňují postupně.

Vejce obsahují hodně cholesterolu

Ve skutečnosti 200% denní dávky, ale nebojte se. Je to dobrý cholesterol a výzkum ukazuje, že pouze mezi 30% lidí mohou vejce zvyšovat pouze hladinu špatného cholesterolu. Proto navzdory skutečnosti, že po celá léta byla považována za cholesterolovou bombu, skutečně nám pomáhají bojovat proti ní. Pomáhají nám zvyšovat hladinu dobrého HDL cholesterolu, což je velmi cenné.

Vejce chrání před šedým zákalem

Lutein a zeaxantin jsou antioxidanty, které jsou přítomny ve vejcích. Pomáhají chránit naše oči před degenerativními chorobami. Mohou proto pomoci zabránit budoucím šedým zákalům.

Viz také: Co znamenají kódy na vejcích

Vejce vám pomohou zhubnout

Vejce jsou dobrá pro stravu, ale nemůžeme to přehánět. Obsahují hodně bílkovin, takže nás zaplňují a jíme méně. To ukazují studie, ve kterých byly zkontrolovány stravovací návyky lidí a ti, kteří jedli vejce ráno, snědli během dne méně jiných věcí.

Viz také: Kolik času vařit vejce, aby bylo perfektní

Posílíte imunitu

Vejce obsahují selen a pokrývají asi 20% jeho denní spotřeby. Proč je selen důležitý pro naši imunitu? Reguluje činnost hormonů štítné žlázy, proto nám pomáhají pečovat o imunitu.

Snižují riziko srdečních chorob

Kdysi byli obviňováni ze srdečních chorob. Dnes víme, že obsahují HDL nebo dobrý cholesterol, které snižují LDL nebo špatné. Pomáhá chránit naše srdce. Proto je v každém věku vhodné začít den snídaní se vejcem v hlavní roli.

Zlepší vaši pleť

Na začátku jsme psali o tom, že vejce obsahují vitamíny B. Jsou velmi důležité pro vzhled naší pokožky. Mnoho kosmetiky je obsahuje a my je jednoduše najdeme ve vejcích. Místo toho, abyste je snědli, můžete si také vyrobit vaječné masky.

Zanechte Svůj Komentář