Zhubnout vleže - zajímavá japonská metoda hubnutí Fukutsudzi

Fukutsudzi metoda hubnutí je technika známá z Asie. To vám umožní zhubnout bez námahy. Jediné, co musíte udělat, je lehnout si. Musíme však zaujmout správné místo, abychom zajistili účinek vymizení tělesného tuku. Zajímá vás, jak můžete při ležení zhubnout? Seznamte se s metodou Fukutsudzi.

Fukutsudzi metoda hubnutí

Hubnutí je efekt, který by mnoho lidí chtělo získat. To však zahrnuje určité oběti a úsilí. Známe dva tradiční způsoby, které nám mohou pomoci zhubnout. To je strava a cvičení. Samozřejmě můžeme použít doplňky stravy, ale pokud to nezačneme zdravě a nezvýšíme naši fyzickou aktivitu, nedělají moc.

To je důvod, proč pro mnoho lidí překvapení je, že můžete zhubnout při ležení. Tento účinek je poskytován metodou vytvořenou japonským lékařem alternativní medicíny Toshiki Fukutsuji, Odtud pochází název Fukutsudziho metody.

Kdo to byl Toshiki Fukutsuji

Toshiki Fukutsuji je specialista na akupunkturu. Metoda, kterou vyvinul, je v Asii velmi populární. Vydal knihu, která se stala bestsellerem, a prodal 6 milionů kopií. Bohužel byl vytvořen pouze v japonštině. Publikoval také mnoho dalších knih o ecupresure, ale pouze tato kniha mu přinesla mezinárodní slávu díky této zajímavé metodě hubnutí.

Co je metoda Fukutsuji?

Umožňuje nejen zhubnout, ale také zlepšuje defekty v držení těla a odstraňuje bolesti zad. To je běžný problém u obézních lidí, ale také práce v sedě. Proto se doporučuje také pro ty, kteří nemusí zhubnout, ale mají problémy s bolestmi páteře a zad po dlouhých hodinách sezení v práci.

Celé cvičení spočívá v ležení ve správné poloze po dobu 5 minut. Nic nás to nestojí, jen pět minut ztraceného času, které však můžeme považovat za relaxaci. Možná to stojí za vyzkoušení? Než však podrobně popíšu přístup během cvičení, věnujme pozornost tomu, zda za jeho metodou existují vědecko-lékařské důkazy potvrzující možnou účinnost takového cvičení.

Sám Toshiki tvrdí, že během jeho práce si všiml, že většina obézních lidí a těch, kteří sedí v práci, mají nesprávnou polohu pánve vzhledem k páteři. Výsledkem je, že jejich břicha jsou ohnutá dopředu a jejich záda bolavá. Mají také tendenci hromadit více tuku kolem pasu. Takže vyvinul metodu cvičení, která tento stav napraví a pomůže vám zhubnout.

To je však pouze jeho pozorování. Jedna studie však spojila otázku tranzitu plynu s naším postojem. Kromě toho se syndrom podrážděného střeva jeví také horší u lidí se špatným držením těla. Zácpa a nadýmání zjevně vizuálně zvětší náš žaludek. Není to však chyba tuku, ale ztráta metabolismu. Zlepšením držení těla je však můžeme osvobodit a skutečně snížit obvod břicha, i když to nebude znamenat ztrátu tuku.

Kromě trávení může korekce držení těla zabránit krku, bolesti hlavy, dýchacím problémům nebo křečovým žilám. Ti, kteří se zajímají o jógu, znají velmi dobře všechny výhody takových cvičení. Lze tedy dojít k závěru, že metoda Toshiki skutečně přináší požadovaný účinek, ale sama o sobě pro nás nespaluje kalorie - dobře, možná ne velké množství. Jak však vidíte, může to efektivně ovlivnit náš vzhled.

Fukutsudziho metoda - jak na to

Cvičení je velmi jednoduché a nevyžaduje od nás nic zvláštního. Jediné, co potřebujeme, je kus koberce a ručník. Osušíme ručník do role a spojíme jej provázkem tak, aby se nevyvíjel.

Nyní sedíme na podlaze s rovnými nohama a položíme ručník pod záda tak, aby ulpěl na našich bedrech. Pamatujte, že se nemůže pohnout a lehce si na to lehnout.

Poté narovnejte ruce za hlavu a dejte ruce dohromady. Nohy se také připojí, když je nasměrují dovnitř a dotknou se velkých prstů.

Zkuste nyní tvrdě vytáhnout a zůstat v této poloze po dobu 5 minut. Buďte opatrní, svalové napětí bude vysoké a může způsobit bolest. Po cvičení se postavte pomalu. Udělejte je 3krát týdně.

Níže vidíte film, bohužel je v japonštině. Umožňuje vám však zjistit, jak správně bychom měli zaujmout postoj při provádění cvičení Fukutsudzi.

Zanechte Svůj Komentář