Proto je mytí masa před vařením nebezpečné pro zdraví!

Myslíte drůbež před vařením? To je špatně! Mylně se domníváme, že tato činnost sníží riziko vzniku otravy jídlem. Není to tak, může to dokonce zvýšit. Vše proto, že to děláme špatně. Opláchneme maso pod proudem vody, který postříká stranou a přenáší bakterie na věci, které později použijeme k vaření.

NBC nedávno ukázala animaci, která ukazuje, jak se bakterie pohybují, když čistíme kuře pod dřezem. Můžete to vidět na konci tohoto příspěvku, stojí za to.

Baktérie mohou růst v mase od 5 do 60 stupňů. Pokud je myjeme, můžeme bakterie dále šířit. Mohou růst i v lednici. Pokud ji však neperete a hodíte ji do hrnce okamžitě nebo ji smažíte, teplota je zabije. Otrava lidí infikovaných bakteriemi vyvíjejícími se u drůbeže, přestože maso před každým jídlem důkladně omylo.

foto: NBC, USDA, youtube.com

Proto bychom měli věnovat velkou pozornost tomu, jak připravujeme maso. Především by měla být pevně zavřená. Pokud jsme je koupili volně, vložte je do vzduchotěsné nádoby. Pokud již byl v obchodě zapečetěn, neotevírejte jej, pokud jej nepotřebujete.

Za druhé, pokud si maso před přípravou jídla umyjete, nejprve naplňte misku vodou. Poté maso ponořte do vody a umyjte ho tak, aby se nerozstříklo. Při mytí masa by u dřezu neměly být žádné další nástroje a výrobky, které by se používaly při přípravě večeře.

Po nalití vody bychom měli umývadlo umyvadlo a dobře umyvadlo umyvadlo. Pokud nechcete, nemůžete maso umýt. Pokud je zpracujete při teplotách nad 70 stupňů, všechny bakterie vymřou. Proto můžete hodit hůlky nebo vývar do hrnce, pokud pochází ze spolehlivého zdroje.

Zanechte Svůj Komentář