Takovou vodu v láhvi už nebudete kupovat!

foto: bestie.vn

Při příštím nákupu balené vody věnujte pozornost jedné velmi důležité věci. Otočte lahvičku dnem vzhůru a zkontrolujte, zda neobsahuje škodlivé látky, které mají negativní vliv na naše tělo.

Na láhvi najdete jednu z několika značek, která vám řekne hodně o obalu ao tom, z čeho je vyrobena.

1 PET / PETE

Tyto informace, že obal je určen k jednorázovému použití a nelze jej použít opakovaně, protože může začít uvolňovat sloučeniny škodlivé pro zdraví. Nelze tedy znovu použít takovou láhev nalitím vody do ní. Je to velmi důležité zejména v případě dětí, kdy se láhve často používají mnohokrát nalitím vody z velké láhve do menší, takže je prostě levnější.

2 HDPE

Pokud na lahvi najdete HDPE nebo HDP, je to bezpečné pro zdraví a stojí za to koupit si vodu v takové láhvi.

3 V nebo PVC

Tento typ plastu může uvolňovat nebezpečné toxiny, které mohou narušit vaši hormonální rovnováhu. Je to obvykle velmi tenký materiál.

4 LDPE

Je to bezpečný materiál, ale tento název nenajdete na vodě, ale na jiných výrobcích. Často se používá pro balení hotových potravin.

5 PP

Tento plast se nejčastěji vyskytuje na jogurtových obalech, je bezpečný a můžete si jej koupit.

6 PS

Říkáme tomu Styrofoam jinak. Po vystavení teplotě uvolňuje karcinogeny a lze jej nalézt například v jednorázovém obalu s jídlem. Nenajdeme to v láhvi, ale stojí za to vědět, že by se neměla zahřívat ani spálit.

7 OSTATNÍ / OSTATNÍ

Pokud na obalu produktu, který chcete koupit, najdete trojúhelník 7, je lepší se vzdát. Jedná se nejčastěji o škodlivé látky, jako je bisfenol A.

foto: pintrest.com

Zanechte Svůj Komentář