Aloe vera pro zdraví a krásu. Vše, co o něm potřebujete vědět!

Jak pečovat o zdraví pomocí aloe vera a jak konzumovat aloe vera? Možná se chcete naučit kultivovat krásu pomocí aloe vera nebo jak pěstovat aloe vera doma? Dnes na tyto otázky odpovíme. Podívejte se, proč by měl mít každý z nás doma aloe.

Aloe je druh jednoděložných sukulentů. Aloe druhy jsou opravdu hodně, protože asi 550. Všechny druhy aloe kromě Aloe vera jsou právně chráněny. Proto je používáme pro růst doma aloe vera (aloe vera).

Aloe vera je ceněna pro své kosmetické vlastnosti. Velmi dobře hydratuje a regeneruje pokožku, Používá se pro výrobu mnoha kosmetických přípravků. Můžete jej také použít v některých zdravotních potížích nebo růst jako okrasná rostlina.

Někdy se také používá olej z aloe, který se získává z listů aloe vera. Nejčastěji se vyskytuje v kosmetice, např. Mastí, které ošetřují suchou a prasklou pokožku.

Pozor! Při konzumaci aloe mějte na paměti, že pokožka pro nás je škodlivá aloin, Proto zlikvidujeme pokožku a používáme pouze gel, který je uvnitř aloe listu.

Díky rostoucí módě pro přírodní kosmetiku a způsobům, jak se vypořádat s některými onemocněními, se aleos pod naší doškovou střechou vrací. Takže dejte vědět, jak ji efektivně využívat a dnes se vás pokusíme přiblížit.

Co obsahuje aloe

Aloe vera je 96% vody, ale to neznamená, že pro nás nemá žádné cenné ingredience. obsahuje Kyselina Rachidonová, linolová, linolenová, myristická, kaprylová, palmitová a stearová.

Najdeme také prvky jako vápník, chlor, chrom, měď, železo, hořčík, draslík, fosfor, sodík, mangan, To je zdroj B vitaminy a obsahuje až 270 účinných látekkteré mají dobrý vliv na naši krásu a zdraví. Najdeme zde také vitaminy A, C a E, které jsou pro pokožku cenné. Také cenné pro kyselinu listovou těhotné ženy.

Aloe také obsahuje cenné pro nás aminokyseliny, Aby naše tělo správně fungovalo, je zapotřebí 22 aminokyselin, ale pouze 8 z nich je produkováno námi. zbytek by měl být poskytován z externích zdrojů. Aloe má asi 20 aminokyselin, z toho 8, které naše tělo neprodukuje.

Začněme s vlastnostmi aloe vera pro naše zdraví. Nejprve představíme výhody jeho konzumace a poté navrhneme, jak to udělat.

Zdravotní vlastnosti aleosu

Pomáhá nám to zvládat stres

Aloe jet je adaptogen, což znamená, že posiluje naši přirozenou odolnost vůči stresu. Během stresu vzniká kortizol (stresový hormon). Jeho působení na tělo je velmi škodlivé a nepřetržitý život ve stresu může být pro naše zdraví destruktivní. Proto by nemělo být opomíjeno.

Aloe pomáhá trávení

Pokud máte problémy s trávením, bude aloe vera velmi dobrou ingrediencí ve vaší stravě. Kromě toho pomáhá očistit gastrointestinální trakt od toxinů a pozitivně eliminuje příznaky spojené se syndromem dráždivého tračníku.

Aloe alkalizuje tělo

Alkalické prostředí přispívá k léčbě mnoha nemocí, je tedy jednodušší. Bohužel, mnoho produktů, které jíme, okyseluje naše tělo. Aloe vera pomáhá tomu zabránit tím, že alkalizuje naše tělo a zlepšuje rovnováhu kyselin a zásad.

Aloe podporuje působení protilátek

Aloe má důležitý účinek na naše tělo, které pomáhá inhibovat růst patogenních mikroorganismů a bakterií. Aloe má účinek:

 1. antibiotikum
 2. antibakteriální
 3. antiseptický
 4. antimykotické
 5. antivirus
 6. dezinfekční

Snižuje zánět

Aloe ve svém složení obsahuje látky, které podporují inhibici zánětu. Může být použit topicky a spotřebován.

Aloe usnadňuje hubnutí

Aloe urychluje metabolismus a usnadňuje čištění těla a zlepšuje trávení. Díky tomu je dobrým doplňkem stravy pro lidi, kteří chtějí ztratit pár kilo. Je však třeba si uvědomit, že je docela silný, takže jej nemůžete brát neustále po dlouhou dobu. Z tohoto důvodu obsahuje vlákniny, které použití ovlivňuje trávicí systém.

Jak konzumujete aloe vera?

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je pravděpodobně pít šťávu z aloe. Nemusíme to kupovat vůbec, protože je to docela drahé, ale na to, abyste si to sami připravili, by naše domácí aloe mělo být již dva roky staré.

Příprava šťávy z aloe

 1. Vezměte hrst listů aloe (nebo jednoho velkého) a podle předchozí rady je odloupněte
 2. Do buničiny přidejte 2 šálky ovocné šťávy (nejlépe čerstvé, vymačkané, např. Oranžové).
 3. Vše jsme vložili do mixéru a vytvořili jednotný nápoj
 4. Pokud je příliš kyselý, lze jej zředit vodou
 5. Takovou šťávu z aloe můžete uložit do chladničky na týden

Naše šťáva je naředěna, takže ji můžete pít ve větším množství asi 1,5 sklenice denně, ale je nejlepší ji několikrát rozložit. Nezapomeňte, že pokud si koupíte koncentrovanou aloe šťávu v obchodě, měli byste ji vypít maximálně 50 ml denně. Nejlépe hodinu před jídlem.

Aloe pro krásu

Již jsme diskutovali o zdravotních vlastnostech aloe. Můžeme také použít k péči o naši krásu. Je součástí mnoha kosmetických přípravků, které jsou určeny k hydrataci a regeneraci naší pokožky.

Použití aloe vera jako kosmetiky je velmi jednoduché. Samozřejmě z toho můžeme vyrobit krémy a další domácí specifika, ale obvykle stačí jen snížit kus, stlačit dužinu a aplikovat na pokožku.

Aloe řasové sérum

Chcete mít krásné, silné a dlouhé řasy? Vytvořte jednoduchý kondicionér aloe vera, který jej díky vitamínu E a C. posílí a přirozeně zahustí. Ihned se nic neděje, je třeba si všimnout účinků asi tři týdny. Vše, co musíte udělat, je smíchat aloe vera gel s ricinovým olejem, který již znáte z našich tipů na řasy a obočí. Naneste tuto masku na řasy pomocí řasenky. Musí být čisté!

Hydratační krém, krém na nafouklé oči nebo skvrny

Aloe díky svým protizánětlivým a regeneračním účinkům funguje skvěle jako přírodní lék na řadu kožních problémů. Léčí akné, pomáhá suché a citlivé pokožce nebo snižuje otoky pod očima. A jak to aplikovat? Stačí stisknout a aplikovat na kůži, nemusíte dělat nic víc. Do koše lze hodit drahé krémy, ty nejlepší najdete na parapetu.

Obličejový toner

Pokud si přejete očistit obličej nebo dokonce umýt make-up bez použití odličovacího mléka, stačí na bavlněnou podložku nanést trochu aloe vera gelu. Odstraníte make-up, vyčistíte obličej a postaráte se o něj!

Další použití aloe vera pro krásu

 1. Uklidňuje účinky spálení od slunce
 2. Je dobrá maska ​​na vlasy a pokožku hlavy (odstraňuje peří, posiluje vlasy)
 3. Snižuje vrásky
 4. Je to přírodní opalovací krém

Jak pěstovat aloe doma

Pěstování aloe doma je velmi jednoduché, protože je to rostlina, která od nás nevyžaduje mnoho závazků. Proto stojí za to se o ni zajímat, protože je to nejen dekorace, ale také pro nás užitečné postarat se o zdraví a krásu.

Nejlepší je použít k pěstování hliněný hrnec. Vyrovnejte dno štěrkem, poté přikryjte zahradní půdou. Ve skutečnosti stačí natáhnout rostlinu od přítele, kterého zasadíme do země. Samozřejmě si můžeme koupit zahradu připravenou v zahradnictví.

Když si koupíte aloe, vyberte tu, která má silné a pružné listy. Rovněž stojí za to, aby byl nejméně 30 cm vysoký. Díky tomu můžeme snadno koupit zdravou rostlinu.

Jaké podmínky aloe mají rádi

 1. Aloe má rád polostínovaná místa.
 2. Nevkládáme to na plné slunce (na police a skříň jsem se cítil dobře).
 3. Nemá rád silné zalévání, my ho zaléváme častěji, ale malým množstvím vody. Jen jednou týdně.
 4. Když to zapomeneme zalévat, nemusíme se bát, může to trvat dlouho bez vody.

zdroje

 1. Wikipedia.org
 2. Wikipedia.org
 3. arturtopolski.pl
 4. naturalna-medycyna.com.pl
 5. kobieta.onet.pl
 6. zdrowie.tvn.pl
 7. kobieta.wp.pl
 8. tipy.interia.pl

Zanechte Svůj Komentář