Může podlaha poškodit zdraví?

Mnoho lidí, kteří chtějí instalovat podlahové vytápění, se zajímá, jak může ovlivnit zdraví domácnosti. Na internetu najdeme mnoho názorů na skutečnost, že podlahové vytápění by nemělo být prováděno v ložnici, protože skrze ně vznáší prach a roztoči a poškozují naše zdraví. Může nám podlaha opravdu ublížit?

Podlahové vytápění se již stalo standardem v nově postavených domech. Není divu, že poskytuje pohodlí díky rovnoměrnému vytápění podlahou, které je také teplé. Kromě toho nemusíme na zdi viset ošklivé a nepraktické ohřívače. Navíc, podle mnoha lidí, podlahové vytápění prostě jde levněji. Je to způsobeno teplotou vody, která je při podlahovém vytápění asi 40 stupňů Celsia, zatímco v tradičním radiátoru teplota dosahuje 70-80 stupňů. Nižší teplota vody v systému vyžaduje méně energie k jeho výrobě, což se promítá do úspor.

Také topná plocha je úplně jiná. V tomto případě je celé podlaží radiátor, takže se místnost ohřívá efektivněji než v případě radiátoru umístěného na jednom místě v místnosti. To je ještě výhodnější, protože víme, že teplý vzduch stoupá a tlačí zima. Díky tomuto efektu se podlaha jednoduše zahřívá efektivněji a je schopna zahřát vzduchovou hmotu v místnosti rychleji i přes nižší teplotu. Topná plocha zde zaujímá ve srovnání s tradičním radiátorem.

Nedostatek radiátorů nám usnadňuje uspořádání nábytku v místnosti. Neexistují žádné stěny, které by byly obsazeny radiátory, a nebudeme na ně stavět nábytek, protože by to poškodilo kvalitu vytápění.

Kromě toho každý v zimě oceňuje teplou podlahu. Není nic lepšího, než chodit na teplé dlaždice, zejména když máme doma malé děti, které často běhají bez pantoflí nebo procházení.

Ale kromě pohodlí a nákladů věnujeme stále více pozornosti zdraví. Může podlahové vytápění poškodit zdraví??

Podlahové vytápění a zdraví

Jedním z populárních argumentů je dříve zmíněné podlahové vytápění v ložnici a zvyšování prachu. Může to nejen poškodit naše zdraví, ale může být také nebezpečné pro alergiky.

Vyvrátit tento mýtus je však velmi jednoduché. Podlahové topení funguje trochu jinak než radiátor. Ten, když je velmi horký, je ve skutečnosti schopen pohybovat se i závěsem u okna. Ale dejte peří na podlahové topení a nebude se pohybovat. Důvodem je, že podlahové vytápění přenáší teplo spíše radiací než pohybem vzduchu jako konvenční radiátor. Ve skutečnosti může tento zvýšit do vzduchu větší množství prachu.

Kromě toho nižší teplota vede k menšímu sušení na vzduchu. A víme dobře, jak suchý vzduch může negativně ovlivnit naše zdraví.

Někteří doporučují, abyste podlahové vytápění nechávali na místě, kde stojí postel. To však nedává velký smysl, protože spací hlava půl metru nad podlahou nedokážeme vycítit zdroj tepla a při změně uspořádání ložnice se náš nápad může ukázat jako nepraktický. Bylo by mnohem těžší spát v blízkosti radiátoru zavěšeného na zdi.

Zanechte Svůj Komentář