Jak neztratit váhu po 40? Podívejte se, co dělat, když se náš metabolismus zpomalí.

Jak neztratit váhu po 40? V určitém okamžiku se náš metabolismus začíná zpomalovat. Je to proto, že hormony jsou nestabilní. To jsou první příznaky menopauzy. Poté se snižuje množství svalové a kostní hmoty a zvyšuje se tělesný tuk. Nemusíme to vůbec akceptovat. Jen se o sebe postarejte a můžete zůstat štíhlí i ve věku 40, 50 nebo 60 let.

Jak neztratit váhu po 40

1. Zkontrolujte štítnou žlázu

V průběhu let začíná fungovat horší štítná žláza, takže stojí za to zkontrolovat hormony štítné žlázy. K tomuto účelu se používá test TSH.

2. Zkontrolujte své hormony

Pokud váha neklesne navzdory stravě, zkontrolujte účinky jiných hormonů. Může dojít ke snížení progesteronu nebo k systematickému uvolňování estrogenu. Takové poruchy mohou vést k inzulínové rezistenci.

3. Střevní práce

Toxiny nahromaděné v našich střevech jsou zbytečná zavazadla, která narušují tělo a způsobují přibývání na váze. Proto začněte pracovat na jejich očištění.

4. Vyměňte napájecí systém

Snižte příjem kalorií přibližně o 30%, abyste kompenzovali účinek zpomaleného metabolismu. Nejlepší je samozřejmě to na základě uhlohydrátů a živočišných tuků. Omezte také cukr a jako svačinu použijte zdravější zeleninu a ovoce.

5. Hydratujte tělo

Nyní, jako nikdy předtím, je důležité, abyste pili správné množství vody, nejméně 2 litry denně! Vhodná rovnováha tekutin vám umožní očistit toxiny a urychlit metabolismus. Zabrání také zadržování vody.

Zanechte Svůj Komentář