Kyselé mléko je zdravější než obvykle

Kyselé mléko nebo kysané mléko je zdravější než normální mléko. Vyrábí se z čerstvého nepasterizovaného a nesterilizovaného mléka. Určitě si pamatujete, jak jste dávali mléko pryč, aby se to sražilo. Dnešní pasterované mléko bohužel spíše kazí než okyseluje. Je to škoda, protože kyselé mléko je velmi zdravé a stojí za to ho vypít. A není nic chutnějšího než nové brambory s koprem a máslem a tvarohem.

K fermentaci v mléce dochází automaticky, protože v něm žijí bakterie a je to zcela přirozené. Po okyselení se mléko stratifikuje a vytvoří husté kyselé sraženiny a tekutou syrovátku. Prostě je ochlaďte, smíchejte a máme k večeři nebo snídani chutné kyselé mléko. Mléko je v oboru pasterizovaná tj. vystavena teplotě, a proto jsou některé bakterie usmrceny. Díky tomu lze mléko skladovat až 10 dní. mléko UHT je navíc sterilizován, tukové částice jsou trvale rozbité, takže mléko ve stejné konzistenci lze skladovat po mnoho měsíců. Takové mléko již nebude kyselé, ale bude se pouze rozkládat a nebude vhodné ke spotřebě.

Tvaroh a zdraví

Kdykoli čteme úvody do sraženého mléka v zahraničních médiích, na naší tváři se objeví úsměv. Pro nás je něco zcela přirozeného, ​​že tvaroh je chutný a bezpečný k jídlu, zatímco tam je to stále velké překvapení. Můžete se však poučit z výzkumu, a to je ten případ. Skupina vědců se rozhodla zkontrolovat své vlastnosti a potvrdila jeho zdravotní vlastnosti. Studie byla publikována v roce 2014 v British Medical Journal a ukázala poněkud zvrácenou teorii. Ukazuje se, že když pijeme více než tři sklenice mléka denně, zvyšujeme riziko zlomenin a smrti.

Ukazuje se však, že tvaroh je lepší, protože ve skutečnosti ho naše tělo snáze tráví. Je dokonce vhodný pro lidi, kteří nesnášejí laktózu. Některé kultury jej používají k zastavení průjmu způsobeného některými viry, nedostatkem železa, osteoporózou a dalšími problémy se žaludkem. Podle studie publikované v časopise Internationa Journal of Food Properties zpomalené mléko zpomaluje růst rakovinných buněk a snižuje špatný cholesterol.

Výhody konzumace kyselého mléka

  1. obsahuje bakterie, které jsou pro nás zdravé
  2. zmírňuje zažívací problémy, např. průjem nebo zácpu
  3. zlepšuje střevní motilitu
  4. zvyšuje odolnost těla
  5. podporuje hubnutí
  6. je bohatým zdrojem vitamínů
  7. posiluje vlasy a nehty
  8. mohou je opít lidé s nesnášenlivostí laktózy
  9. obsahuje hodně vápníku
  10. neobsahuje chemické přísady

Bělení spodního prádla se sraženým mlékem

Tvaroh není vhodný pouze k pití. Naše babičky znaly více způsobů, jak ji používat, a jedna z nich bělí spodní prádlo. V průběhu času se spodní prádlo začalo zbarvovat do žluté a šedé. Pak můžete použít sražené mléko, které je pro tkaniny měkčí než bělidlo. Prostě v něm namočte spodní prádlo celou noc a pak se umyjte jako obvykle.

Zanechte Svůj Komentář