Jak čistit stříbro

Mnoho rodinných suvenýrů a drahých šperků je vyrobeno ze stříbra. Na jejich povrchu se bohužel často tvoří šedý nebo dokonce nazelenalý povlak. Dnes vám představíme několik jednoduchých, ale účinných způsobů čištění stříbra.

Nikdo z nás se neptá - jak čistit stříbro? Téměř každé stříbro dříve nebo později, bez ohledu na to, zda je použito či nikoli pokryté menší nebo větší vrstvou nečistot. Dnes navrhneme, jak vyčistit stříbro zubní pastou, solí, colou nebo popelem.

Zubní pasta

Pamatujte, že pasta, kterou používáte k čištění stříbra, by neměla obsahovat sodu. To je důležité, protože soda ničí stříbro. Pokud zvolíte správnou zubní pastu, můžete ji rychle použít k čištění stříbrných rodinných suvenýrů nebo šperků. Jednoduše naneste pastu na hadřík a vtřete ji na stříbro.

Popel

To je způsob našich babiček, je to velmi účinný a starý způsob, jak čistit stříbro. K čištění stříbra popelem budete potřebovat vlhký hadřík, na který jsme vložili popel. Třete stříbro tímto způsobem, dokud nebudou odstraněny všechny nečistoty. Nezapomeňte však pro tento úkol nepoužívat uhelný popel, protože malé kousky uhlí mohou stříbro poškodit.

Kola

Perlivý nápoj obsahuje kyselinu, která úspěšně odstraňuje nečistoty ze stříbrných povrchů. Pro tuto metodu budete potřebovat pouze sklenici nebo misku, do které nalijeme colu, a do ní ponoříme stříbrný předmět, který chceme vyčistit.

Zanechte Svůj Komentář