Jak čistit železo

Železo je položka, která je přítomna v každém domě a používá se téměř každý den. Stejně jako ostatní předměty každodenní potřeby byste je měli čistit také žehličkou. Mnoho lidí na to však zapomíná a špinavé železo se může rychle rozpadnout.

Ocet se solí a destilovanou vodou

Rychlým způsobem čištění železa je čištění roztokem octa a soli v poměru 1: 1. Při čištění by měla být žehlička mírně teplá, ale ne horká, aby se nespálila. Žehlička nelze prát, když je připojena k napájení. Namočte hadřík do roztoku octa a soli a otřete jej železem. Když je čistý, otřete jej hadříkem namočeným v destilované vodě.

Noviny a sůl

Skvělý způsob, jak vyčistit železo, je žehlit noviny posypané solí. Je to rychlý a efektivní způsob. Nezapomeňte však žehlit noviny příliš dlouho a pokud je žehlička čistá, přestaňte žehlit nejlépe.

Jedlá soda a slaná voda

Chcete-li vytvořit toto řešení, nalijte lžičku jedlé sody do misky s vodou a jednu lžičku soli. S hadříkem namočeným v takovém roztoku železo umývejte, dokud není čisté.

Slaná voda

Díky slané vodě můžeme nádobu na vodu vyčistit v železe. Nalijte roztok do nádoby, zapněte žehličku a počkejte, až se voda odpaří. Potom nalijte obyčejnou vodu a také vyčkejte, až se odpaří. Během tohoto procesu nelze oblečení žehlit, protože by mohlo dojít k poškození materiálu.

Zanechte Svůj Komentář