Pračka se točí - co dělat?

Existuje mnoho důvodů, proč se pračka netočí. Jedním z nejčastějších důvodů je ucpaný odtok. Může to být také způsobeno ucpanou hadicí. Některé pračky mohou mít ucpání v drenážním systému, které se přestane točit. Co byste měli dělat, když se pračka netočí?

Jaké jsou příznaky pračky, která se netočí?

Pokud jsou prádlo, které vyjmete z pračky, mokré, znamená to, že pračka přeskočila program odstřeďování. Skutečnost, že pračka netočí, může být také naznačena tím, že pračka náhle přerušila prací program. A pokud pračka neodčerpává, a proto nedochází k odstředění, na displeji pračky by se měla objevit chyba, avšak problém s diagnostikou problému se může objevit, když pračka nemá obrazovku.

Co dělat, když se pračka netočí

Vypouštěcí hadice je ucpaná

Pokud vidíte, že je vypouštěcí hadice ucpaná, musíte nejprve odstranit vodu z pračky. Uvnitř hadice by měl být předmět, který blokuje vodu z pračky. Před tím musíte filtr vyjmout. Většina praček je umístěna na pravé spodní straně pračky.

Co když se pračka netočí a voda neteče z vypouštěcí hadice

S čistou drenážní hadicí se může stát, že je drenážní systém ucpaný. Pokud se to týká vaší pračky, musíte odstranit hadici a vypustit vodu z pračky. Po tomto postupu vyjměte filtr a vyčistěte jej. Po takovém vyčištění by měl problém skončit.

Zanechte Svůj Komentář