Vodní vysavač - stojí to za to?

foto: InfoMarket

Při výměně starého vysavače za nový se mnozí zajímají, zda stojí za to zvolit vodní vysavač. Má mnoho výhod, ale nemusí vyhovovat každému. Dnes představíme výhody a nevýhody vodního vysavače a navrhneme, komu bude jeho nákup dobrým rozhodnutím.

Výhody vodního vysavače

Vyrobeno pro alergiky

Pokud jste alergický člověk nebo někdo z vaší rodiny, bude nákup vodního vysavače dobrým rozhodnutím. Vysavače s vakem nechají prachové částice, bakterie, roztoče a to vše vytvářet nepříjemné a nebezpečné prostředí pro alergiky. Vodní vysavač je nepropustný pro prach, bakterie nebo roztoče a díky skutečnosti, že uvnitř je vodní nádrž, funguje podobně jako zvlhčovač vzduchu.

Cena

Navzdory skutečnosti, že v mnoha případech lze vodní vysavač použít k čištění podlah, koberců nebo koberců, jeho cena není vysoká. Nejbohatší verze stojí až 1 000 PLN a plné verze vysavačů, ale z mírně nižší police nás bude stát od 500 do 600 PLN.

Nevýhody vodního vysavače

Závaží

Vzhledem k tomu, že uvnitř vysavače vody je vodní nádrž, může její hmotnost dosáhnout až 10 kilogramů. To je hodně, pokud to porovnáme s běžným vysavačem, jehož hmotnost často nedosahuje více než 6 kilogramů.

Čištění

Ve vysavačích s taškami je jedinou věcí, kterou musíte udělat, je výměna vaku každých pár měsíců. Pro vodní vysavač musí být po každém vysávání vyčištěn.

Zanechte Svůj Komentář